Hattrick Pavla Dvořáka přinesl sedmou výhru v řadě

24. 4. 2021   |   Admin
V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do Ústí nad Labem. Proti čtvrtému celku tabulky se Votroci poprvé prosadili ve 38. minutě, kdy rohový kop Adama Vlkanovy úspěšně zakončil Pavel Dvořák. Zkušený ofenzivní univerzál se prosadil i na začátku druhého poločasu, kdy propálil bezmocného gólmana Tvrdoně. Hattrick skvělého Dvořáka byl dokonán v 76. minutě, tentokrát si počkal na zadní tyči a stanovil konečný stav na 0:3.
20. kolo, sobota 24. 4. 2021, 16:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

0:3
0:1

Branky: 38., 53. a 76. Dvořák. Rozhodčí: Klíma – Vaňkát, Slavíček. ŽK: 34. Hudec, 50. Písačka, 90. Bílek – 11. Prekop, 34. Vlkanova.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Tvrdoň – Strada, Glöckner, Hudec, Písačka – Miskovič, Bílek, Čičovský (79. Emmer) – Prošek (79. Ikugar), Koubek (62. Gollnack), Kušej (62. Jiránek).

Reichl – Čech, Donát, Leibl (87. Soukeník), Urma – Kodeš (87. Král), Rada (83. Kateřiňák) – Prekop, Dvořák, Vlkanova (83. Záviška) – Vašulín (89. Vučić).

Za silného povětří byl úvod utkání z obou stran opatrný. Na první slibnou možnost jsme si museli počkat do 32. minuty, kdy se k centru z pravé strany dostal Denis Donát, míč propadl až na Adama Vlkanovu, který z úhlu tvrdě vypálil. Brankář Tvrdoň měl plné ruce práce. O pár minut později střílel z vápna Pavel Dvořák, míč tečoval ještě Daniel Vašulín, ale domácí Tvrdoň pohotově vyrazil a poradil si i s následným závarem.

Za aktivitu byli Votroci odměněni ve 38. minutě. Stalo se tak po rohovém kopu Adama Vlkanovy, míč před bránou ještě posunul Petr Kodeš na připraveného Pavla Dvořáka, jenž levačkou o břevno rozvlnil ústeckou síť, 0:1. Severočeši mohli srovnat v závěru prvního poločasu. Čičovský našel Koubka, který z bezprostřední blízkosti hlavičkoval nad.

I začátek druhé pětačtyřicetiminutovky patřil svěřencům kouče Zdenka Frťaly. Druhá branka sobotního duelu padla po nenápadné akci na levé straně. Aktivní Vlkanova vyslal přízemní centr, k balonu se dostal Pavel Dvořák a propálil bezmocného gólmana Tvrdoně, 0:2.

Hradečtí byli nadále při chuti, několik střeleckých pokusů vyslal například Daniel Vašulín, avšak chyběla mu větší přesnost. Blízko třetímu zásahu Hradce byl Jakub Rada v 66. minutě, kdy orazítkoval břevno domácí svatyně. Pak gólman Tvrdoň musel vytáhnout další skvělý zákrok, tentokrát na přední tyči dorážel Otto Urma.

O třech bodech bylo definitivně rozhodnuto v 76. minutě. Po rohu Jakuba Rady vyrazil Tvrdoň balon do břevna, od kterého se snesl k Pavlu Dvořákovi, jenž čekal na zadní tyči a chladnokrevně zavěsil, 0:3. Dvaatřicetiletý snajpr si tak po fantastickém výkonu připsal hattrick. Závěr zápasu byl jen formalitou. Hradec Králové vítězí posedmé v řadě a na prvním místě má náskok osmi bodů.