Nůžky Jirky Mikera z devadesáté minuty rozhodly

1. 11. 2018   |   Redakce
Po celý průběh byli Votroci lepším týmem. Drželi míč častěji na svých kopačkách a vytvářeli si i slibné příležitosti. V brance ústecké Army však čaroval bývalý gólman Hradce Králové Jiří Lindr. Recept na něj našel až střídající mladík Jirka Miker, který se nádherně trefil v samotném závěru.
14. kolo, čtvrtek 1. 11. 2018, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

0:1
0:0

Branka: 90. Miker. Rozhodčí: Machálek – J. Poživil, Lakomý. ŽK: 71. Šup, 79. Brak, 88. M. Bílek – 68. Durdević, 90. Miker. Počet diváků: 828.

FK VIAGEM Ústí nad Labem: Lindr – Strada (66. Kingue), Brak, Pimpara, M. Bílek – J. Peterka, D. Richter, Miskovič – Krátký, Matějka (86. Nágl), D. Procházka (58. Šup).
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, M. Plašil – Jukl, Janoušek – Durdević (82. Miker), Vlkanova (90. Finěk), Urma – W. Da Silva (58. Kropáček).

Fotbalisté Hradce Králové do utkání vstoupili aktivně, již ve 2. minutě hlavičkoval nebezpečně Marek Plašil, ale kulatý nesmysl poslal vedle domácí svatyně. O pár chvil později se po špatné rozehře Ústí nad Labem mohl hnát do samostatného úniku Wesley Da Silva, ústecký obránce Brak zasáhl na poslední chvíli. Exhradecký Jiří Lindr musel být pozorný ve 27. minutě, kdy po průniku Miloše Kopečného pálil Robert Jukl.

O pět minut později aktivní Otto Urma centroval z levé strany do pokutového území, Adam Vlkanova o pouhé centimetry nedosáhl na míč. Závěr prvního dějství se vyznačoval spíše bojovnou podívanou, ani jedno z mužstev se do výraznější šance neprobojovalo.

Ovšem to neplatilo pro úvod druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy se ve velké šanci ocitl Adam Vlkanova. V bezprostřední blízkosti před domácím gólmanem nestačil procpat míč za brankovou čáru, Jiří Lindr se vyznamenal. I na druhé straně musel vytáhnout Radim Ottmar pohotový zákrok, stalo se tak po hlavičce Šupa.

Jiří Lindr podržel Armu i v 70. minutě, když předvedl fantastický zákrok, kterým zneškodnil vyloženou možnost Fahrudina Ďurděviče. Pak se připomněli i hráči Ústí nad Labem, nicméně Miskovič z dálky pouze protáhl Ottmara. Domácí fotbalisté byli nejblíže brance asi v 80. minutě, kdy Richter zahrál nebezpečný přímý kop, královéhradecký kapitán Radim Ottmar musel vyrazit balon tygřím skokem.

Když už to vypadlo, že se oba týmy rozejdou s nerozhodným výsledkem, tak přišel závěrečný tlak Votroků. Do vápna svěřenců kouče Aleše Křečka létal jeden centr za druhým. Nejprve ještě střídající Jiří Miker recept na gólový úspěch nenašel, vychytal ho skvělý Lindr. Nicméně pak přišla 90. minuta. Centr do vápna, nádherné nůžky Jirky Mikera a míč zapadl k tyči, 0:1. Euforie, velká radost a hlavně tato branka znamenala důležitou výhru. Votroci si tak zaslouženě ze severu Čech odváží tři body.