Zasloužené vítězství veze čtrnáctka z Teplic

Čtyři branky a velmi dobrý výkon zajistily starším žákům tři body z Teplic.

2:4
1:2

branky FC HK: 21´ a 23´ Pospíšil David,42´a 56´ Jurčenko David

FC Hradec Králové: Vlk Pavel - Holub Denis, Hendrich Tomáš, Musil Matěj, Brdička Filip - KonečnýJakub (50' Kutík Daniel, 10' Kober Vojtěch), Chudý Petr, Kober Vojtěch (10' KonečnýJakub), Tomek Adrian Tomáš (58' Krotil Štěpán) - Pospíšil David, Jurčenko David

Martin Štěpán, trenér FC Hradec Králové U14Narazili jsme na velmi silného soupeře a na kvalitě zápasu to bylo znát. Úvod patřil domácím, kteří byli o něco aktivnější, ale pro naši branku téměř nic nebezpečného. Po výměně v naší sestavě jsme začali přebírat iniciativu, ale naše akce končily nepřesným zakončením nebo výborným zákrokem soupeřova brankáře. Když jsme vstřelili branku, tak jsme vzápětí udělali chybu při bránění a soupeř zničeho nic vyrovnal. Opět jsme se vrhli do útočení, ale několik šancí jsme nevyužili. Vrcholem našeho snažení bylo, že jsme se sami okradli o branku poté, co Chudý prošel přes čtyři bránící hráče až před brankáře, ale míč směřující do branky tečoval Jurčenko, který se nacházel v ofsajdu. Po rohovém kopu hlavičkoval Hendrich, už už to vypadalo, že míč je v síti, ale na poslední chvíli ho vykopl bránící hráč. Náš tlak sílil a po akci Chudý, Jurčenko, Tomek a Pospíšil dával poslední jmenovaný takřka do prázdné branky. To běžela 33' a co se nestalo. V poslední minutě jsme udělali další chybu, po které jsme opětovně mohli o vedení přijít, ale naštěstí se tak nestalo. Do druhé půle na nás vlétli tři čerství hráči, ale úvodní tlak jsme přestáli bez úhony. My jsme se postupně začali dostávat do tempa a ve 42' se prosadil Jurčenko po rohovém kopu. Poslalo nás to na koně, samostatný nájezd skvěle zlikvidoval brankář Teplických, ale v dalším případě už byl úspěšnější náš útočník 1:4. I za tohoto stavu jsme se tlačili za dalšími brankami. Postupem času oběma týmům docházely síly a většina akcí končila před vápny. Sedm minut před koncem jsme ještě stačili zaváhat na půlce hřiště a Tepličtí zkorigovali na 2:4. Utkání mělo velmi vysokou úroveň a naše vítězství je naprosto zasloužené.