Hradec prohrál s Mladou Boleslaví o gól

31. 10. 2021   |   FC Hradec Králové
Hradec proti těžkému soupeři dotahoval, ale ani dva vstřelené góly nakonec k bodu nestačily. Votroci dokázali odpovědět na gól Dancáka gólem z přímého kopu Jakuba Rady a podobně na branku Ewertona Adam Vlkonova po pěkné nahrávce od Štěpána Harazima. Když však v 79. minutě už potřetí nasměroval Mladou Boleslav do vedení domácí David Douděra, tak se Votrokům gólově odpovědět nepovedlo a po sérii dobrých výsledků tak odjíždí domů bez bodu.
13. kolo, neděle 31. 10. 2021, 15:00

FK Mladá Boleslav

3:2
2:1

Branky: 29. Dancák, 45. Ewerton, 78. Douděra – 41. Rada, 52. Vlkanova. Rozhodčí: Klíma – Váňa, Arnošt. ŽK: 40. Douděra, 84. Ewerton, 90+2. Šeda – 11. Kateřiňák, 44. Leibl. 2565 diváků.

FK Mladá Boleslav:

Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Hlavatý (75. Mašek), Dancák – Skalák (66.Fila), Jurásek, Ewerton – Škoda (81. Smrž)

Fendrich – Čech, Král, Leibl (83. Urma) – Harazim, Kateřiňák (33. Soukeník), Rada, Novotný (83. Prekop) – Dvořák (46. Kubala), Vašulín, Vlkanova

V rámci 13. kola FORTUNA:LIGY zajeli Votroci do Mladé Boleslavi, stejně jako před týdnem, tentokrát však v roli hostů. Po prvotním oťukávání se do první výraznější šance dostal domácí Skalák. V 9. minutě se mu povedlo najít míč poskakující za Králem a v dobré pozici uvnitř pokutového území minul bránu.

Zápas pokračoval ve vysokém tempu. Oba týmy vysoko napadaly a na hřišti bylo k vidění velké množství soubojů. Domácí více drželi míč, ale když se dostali do blízkosti Fendrichovy brány, tak se vždy stihl včas dostavit hradecký obránce a míč zblokoval. Svěřenci trenéra Koubka měli možnost zahrávat několik standardních situací, ale rozehrání žádné z nich nepředstavovalo větší nebezpečí pro hráče v modrých dresech. Oproti tomu musel Vilém Fendrich prokázat dobrý postřeh v 26. minutě, kdy svým skokem lapil Škodovu zpětnou přihrávku od brankové čáry na téměř jistý gól.

Tým z města aut však udeřil už z další akce. Poté, co Votroci ztratili míč při útočném výpadu, se domácí hrnuli do brejku. Ewerton šikovně nahrál do běhu Dancákovi a ten obloučkem umně poslal míč za hradeckého brankáře – 1:0. Následně se po zaváhání obrany Boleslavi dostal k zajímavé příležitosti Vlkanova, ale jeho ránu z ostrého úhlu vyrazil Šeda na roh.

Jen o chvíli později už se Votroci radovali. Naskytla se jim možnost zahrávat přímý kop ze strany velkého vápna. Exekuce se ujal Jakub Rada a když domácí fotbalisté zřejmě čekali, že pošle míč do vápna, tak tvrdou ránu pod břevno překvapil brankáře a ve 40. minutě srovnal na 1:1. První poločas však přesto neskončil nerozhodně. Ewerton předvedl pěknou individuální akci a s míčem na kopačce se mu povedlo dostat až do pokutového území hradeckého manšaftu, odkud se mu povedlo uklidit balon k tyči po Fendrichově pravé ruce – 2:1.

Druhý poločas začal velkou šancí Douděry. Ten v protiútoku pláchl hradecké obraně a řítil se sám na Fendricha, který svým ideálně načasovaným vyběhnutím zamezil domácím navýšit vedení. Jak to tak ve sportu bývá, tak nevyužitá šance na straně jedné předznamenala branku na straně druhé. Po pravé straně po nahrávce Jakuba Rady unikal Štěpán Harazim a nabil Adamu Vlkanovovi, který se nerozpakoval a z první zkušeně poslal míč za boleslavského brankáře – 2:2.

Obraz hry v dalších pasážích připomínal ten z bezbrankového stavu, kdy se hrál oboustranně aktivní fotbal především mezi oběma vápny. To však platilo jen do 78. minuty. V tu chvíli našel centrem Dancák na vzdálenější tyči ukrytého Douděru, který snadno vstřelil vedoucí gól na 3:2. Hosté reagovali příchodem forvarda a střelce z Ostravy Erika Prekopa, v jeho největší šanci mu ale míč v rozhodující chvíli odskočil od nohy dál, než by potřeboval. Na druhé straně pak na začátku nastaveného času podržel Votroky ve hře Vilém Fendrich proti Filově střele. Votrokům už se však další šanci vyprodukovat nepodařilo, a tak si připisují těsnou prohru.