FC Hradec Králové8:5

12.kolo, sobota 26. 10. 2019, 10:00

8:5
3:0,1:3,4:2

31´Čermák (Václavík), 44´Václavík, 49´Thiele, 68´Fejgl (Thiele), 86´Thiele

FC Hradec Králové: Školník Milan (45' Moucha Jan) - Čermák Tobiáš (45' Van Dijik Franciscus Jirka), Turek Pavel (45' Poděbradský Tomáš) - Václavík Daniel (45' Valenta Denny),Peterko Tymon (45' Kopčil Jiří), Vaněk Lukáš (45' Tománek Vojtěch), Fejgl Matěj (45' Kabele Ondřej) - Thiele Antonín (45' Polák Vojtěch)

Hodnocení: Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Soupeř nás včas dostupoval, hrál velice důrazně a ze zabezpečené a dobře organizované obrany vyrážel k rychlým protiútokům, které dokázal i gólově řešit. I když jsme věděli a předpokládali tento způsob hry Mladé Boleslavi, tak jsme si s tím celou první třetinu nedokázali poradit a tak prohra po první třetině byla obrazem našeho předvedeného výkonu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili ve všech činnostech a byli jsme to my, kdo určoval tempo hry, což se projevilo zaslouženým srovnáním na 3:3. V této fázi utkání jsme jasně dominovali a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy strhneme vítězství na naši stranu. Měli jsme spoustu 100% šancí, které však končili na brankové konstrukci a nebo je zlikvidoval dobře chytající gólman soupeře. Nakonec to však byla MB, která po jedné z mála útočných akcí šla po zahrání PVK šťastně do vedení, když se míč odrazil od zdi do protipohybu našeho brankáře. V poslední části utkání se nám ještě podařilo srovnat na 4:4 po krásné kombinační akci do prázdné branky. Bohužel to však byla v proměňování šancí dnes výjimka a přestože jsme měli stále více ze hry i tuto třetinu, tak nás soupeř trestal rychlým přechodem a především kvalitní koncovkou. Dostali jsme tak lekci z produktivity, protože ztratit utkání v poměru střel na branku 25:11 v náš prospěch, i přes vysokou kvalitu týmu Mladé Boleslavi, je trestuhodné!!! Musíme si z tohoto utkání vzít jen to pozitivní, přestože nám to ukázalo, kde máme své slabiny. V tréninku pak naplno a soustředěně pracovat mimo jiné na střelbě a zakončení v rychlosti pod tlakem obránce!!! Soupeři gratulujeme za kvalitní výkon a rodičům za povzbuzování.