FK Mladá Boleslav U18 - FC Hradec Králové U18 0:4

5. kolo, neděle 9. 9. 2018, 11:00

FK Mladá Boleslav

0:4
0:1

45´, 56´ a 70´Rajnoch, 90´ Zámečník Filip

FK Mladá Boleslav: ​Hartych - Nejeschleba, Novák (56´Svoboda), Graci, Baborák (61´Pešta), Kučera, Johanides, Bárta, Vozáb, Mísař, Havlína (71´Kohout)
FC Hradec Králové: Vaníček - Nemšovský, Kiec, Poláček, Podsadlo (73´Novotný) - Martinec (73´Zámečník Filip), Štipák, Rajnoch (78´Šaněk), Doležal (52´Zbořil), Rybczuk (66´Lihařík) - Ansorge

David Homoláč: Chtěli jsme se prezentovat náročným způsobem hry, vysoko presovat, nutit soupeře k ztrátám v přechodové fázi a sami diktovat tempo hry, hrát rychle, kvalitně na míči a dostávat se do co nejčastějšího ohrožení soupeřovi branky. Tento záměr nám vyšel a po celé utkání jsme byli lepším týmem. Poločas skončil pouze 0:1, ale čtyři šance jsme nedokázali proměnit. Po přestávce jsme pokračovali v kvalitní a náročné hře a dokázali přidat další branky. Po prostřídání kvalita hry mírně upadla, ale stále jsme diktovali tempo hry. Střelecky se blýskl Rajnoch, který zaznamenal tři branky. Na takovýto výkon chceme navázat i v dalších zápasech.

Jan Navrátil, FK Mladá Boleslav: „Soupeř byl ve všem lepší. My jsme odolávali tlaku jen první poločas. Ale ve druhém již soupeř dominoval. V obranné fázi jsme pozdě reagovali na nutné posuny a zajišťování a v pokutovém území jsme nebyli dostatečně blízko u hráčů soupeře, kteří lehce zakončovali. V útočné fázi jsme byli naprosto bezzubí a nevypracovali si žádnou jasnou gólovou pozici."