FC Hradec Králové3:3

21. kolo, neděle 11. 3. 2018, 10:15

3:3
2:1

Branky: 14. a 62. Schranz, 37. Zubašivskij – 54. a 63. Zorvan, 40. Vukčevič. Rozhodčí: Královec – Petřík, Flimmel. ŽK: Doumbia – Kundrt, Krátký, Miker. Diváci: 20.

FK Dukla Praha: Hruška – Koreš, Lauko, Schranz, Doumbia, Zubašivskij, Douděra, Král, Šimek, Hanousek (46. Greš), Petryk.
FC Hradec Králové: Vízek – Vukčevič, Holeš (46. Brokeš), Zorvan, Krátký, Kundrt, Kvída, Šípek (53. Gjinollari, 90+2. Mach), Martinec, Mudra, Jukl (46. Miker).

Už od prvních minut se hrál velmi atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Nejprve se dostal do nadějné přílezitosti Schranz, proti němuž ale vyběhl gólman Vízek a šanci mu sebral. Na druhé straně pak měl velkou šanci Kundrt, ale balon patrně na brankové čáře dokázali odstranit fotbalisté Dukly mimo svou branku.

Výborný zápas hrál Ivan Schranz. Ve čtrnácté minutě dostal míč přesně do sprintu, dokázal obstřelit brankáře Vízka a Dukla vedla 1:0. Následně Pražané ještě dvakrát zabrnkali o brankovou konstrukci Laukem a Schranzem až se prosadili po druhé. Výbornou bojovnost ukázal Lauko, který zachránil téměř ztracený míč, poslal ho na Volodymyra Zubašivského, který posléze prostřelil Vízka. Nicméně do šaten se odcházelo za stavu 2:1. Po přetaženém rohu vracel Kundrt míč před branku, odkud ho Danilo Vukčevič uklidil do prázdné branky.

Druhý poločas začala také lépe Dukla. Zatímco na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Hradce Králové, domácí rychle rozehráli a střídající Ivan Schranz obstřelil brankáře Vízka. V tu chvíli mohli hostitelé zápas definitivně rozhodnout, ale velké šance Koreše a Schranze po rohovém kopu zůstaly bez využití.

Pak se zničehonic prosadili Votroci. Nepřehlednou situaci ve vápně vyřešil Kundrt posunutím míče na Filipa Zorvana, který si troufl na těžký volej a i s trochou štěstí procedil míč za záda Hrušky. Brankář Dukly pak kapituloval ještě jednou. A shodou okolností opět od FIlipa Zorvana. Ten totiž trefil poskakující míč za vápnem tak dobře, že brankář Hruška se jen smutně podíval.

Ve zbytku zápasu sice měli hosté mírnou optickou převahu, ale výraznějších šancí ubylo. Rozhodnout mohl Schranz, který se probil až před Vízka, zkusil mu udělat kličku, což ale nezvládl na sto procent a hosté situaci zažehnali. Body se tak dělily po spravedlivé remíze 3:3.