Tři body ze Sokolova zařídil skvělý Adam Vlkanova

4. 8. 2018   |   FC Hradec Králové
Zasloužená výhra a báječný výkon Adama Vlkanovy, který byl u všech branek Votroků. Úvodní branku zařídil Adam po krásné individuální akci v prvním poločase. Poté si domácí dali vlastní gól po standardní situaci, kterou nezahrával nikdo jiný, než právě Vlkanova. Třetí zásah zařídil v 88. minutě Honza Kvída. Domácí pak korigovali v závěru úspěšnou hlavičkou Ševčíka.
3. kolo, sobota 4. 8. 2018, 10:15

FK Baník Sokolov

1:3
0:1

Branky: 90. A. Ševčík – 40. Vlkanova, 62. Mišůn (vla.), 88. Kvída. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Vodrážka. ŽK: 29. Stropek, 58. Kosak, 62. Mejdr – 26. Zorvan. ČK: 82. Stropek. Počet diváků: 710.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, Stropek, Mišůn, Beránek (63. A. Ševčík) – Vávra, Machek, Jakub Dvořák II., Štípek (55. Kosak), Glaser – Vašíček (79. Voleský).
FC Hradec Králové: Ottmar – Finěk (37. M. Černý), Kvída, Plašil, Urma – Janoušek, Zorvan (80. Hynek) – Martan, Vlkanova, Ďurděvić – Kropáček (74. Martinec).

V základní sestavě nastala proti poslednímu utkání jedna změna, Milana Černého nahradil Filip Zorvan. V úvodu utkání držel častěji míč na svých kopačkách Sokolov, ten hrozil prudkými centry především z pravé strany. Obrana Votroků ovšem obětavě bránila a do zakončení domácí Baník nepouštěla. Radim Ottmar musel ukázat své brankářské umění poprvé ve 27. minutě, kdy vyslal po standardní situaci pěknou jedovku sokolovský Vávra, Ottmar pohotově vyboxoval do bezpečí.

Postupně se začali osmělovat i Votroci, příkladem je zakončení z ideální pozice Reného Kropáčka, ale jeho hlavička šla hodně mimo. Ve 40. minutě předvedl parádní individuální akci Adam Vlkanova, kdy prošel středem hřiště, zbavil se obránce Mišůna, zasekl balon na levačku a prostřelil gólmana Belaně, velká paráda, 0:1.

Následně si fotbalisté Hradce Králové vytvořili drtivý tlak, kdy mohla padnout klidně další branka. Nejprve pálil střídající Milan Černý, který nahradil zraněného Daniela Fiňka. Po dalším rohovém kopu vrátil Plašil míč na malé vápno, kde byl zcela osamocený René Kropáček. Ten však vysoko přestřelil. Podobně dopadla i střela z voleje od Filipa Zorvana.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vlétl Hradec jako velká voda a soupeře zatlačil hluboko na své území. V 57. minutě byl opět hlavní hvězdou Adam Vlkanova, jeho pokus vyrazil Belaň pouze před sebe, kde se nejlépe orientoval Kropáček a uklidil míč do brány. Avšak jeho branka nebyla uznána kvůli údajnému ofsajdu.

To však svěřence kouče Zdenka Frťaly mrzet nemuselo, protože po pěti minutách se po standardní situaci Adama Vlkanovy dočkali Votroci druhé branky. Stalo se tak díky vlastnímu gólu domácího Mišůna, Belaň byl bez šance, 0:2.

Hráči Sokolova vrhli všechny síly do útoku a zákonitě z toho přicházely zajímavé brankové příležitosti. Nebezpečně hlavičkoval například Mejdr, ten samý hráč měl také možnost z bezprostřední dorážky. Bravurní zákrok Ottmara byl k vidění po dalekonosné pumelici Stropka. Naopak proti střele Kosaka zasahovat Radim nemusel, jelikož sokolovskému záložníkovi chyběla přesnost.

V 81. minutě se řítil na sokolovskou branku Adam Vlkanova, pokusil se lobem překonat gólmana Belaně, ale domácí svatyni o kousek minul. O minutu později se předčasně poroučel do sprch domácí Stropek, druhou žlutou kartu obdržel za nedovolené zastavení aktivního Vlkanovy. V 88. minutě do otevřené obrany vlétl Vlkanova a Kvída, druhý jmenovaný po krásné kombinaci uklidil kulatý nesmysl do prázdné branky, 0:3. Sokolovský Baník se dočkal kosmetické úpravy výsledku hned vzápětí, kdy se hlavou na vzdálenější tyč trefil Ševčík, 1:3.

Ale to bylo již vše. Pohledné utkání, navíc podpořené ziskem tří bodů. Hradec Králové má tak celkem po třech zápasech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY devět bodů a skóre 6:2.

Zdenko Frťala (trenér FC Hradec Králové): „Zápas hodnotím pozitivně, protože hlavně v první půli jsme z minima vytěžili maximum. Ve druhém poločase jsme chtěli chodit do otevřené obrany, soupeř byl aktivní, chtěl vyrovnat. Jsem rád, že se nám to povedlo. Pořád máme na čem pracovat, těch chyb ve hře bylo hodně, každopádně výhra v Sokolově je pro nás určitě úspěch.“