Votroci rázně utnuli Liberci vítěznou sérii

3. 10. 2017   |   Admin
Juniorský tým Liberce přišel o třízápasovou sérii výher. V utkání 10. kola Juniorské ligy nestačil doma na FC Hradec Králové, kterému podlehl 0:3. Hosté se prosadili jednou v prvním poločase a další dva góly přidali zkraje druhého poločasu.
10. kolo, pondělí 2. 10. 2017, 13:00

FC Slovan Liberec

0:3
0:1

Branky: 41. Miker, 60. Shejbal, 65. Brokeš. Rozhodčí: Slabý – Koval, Novák. ŽK: Baláž – Krátký, Martinec. Diváci: 80.

FC Slovan Liberec: Kolář – Ulbrich, Prokš, Blažek, Písačka, Petr (73. Baláž), Heppner, Kazda (81. Šustek), Dvořák, Michalec (67. Kristian), Gembický.
FC Hradec Králové: Vízek – Miker, Trávníček (81. Střelec), Brokeš, Krátký, Shejbal, Kundrt, Bexigas (38. Vukčevič), Martinec, Vlkanova (70. Chocholatý), Jukl.

Utkání začalo z obou stran poměrně opatrně, poněkud nebezpečněji si však postupně začali počínat hosté. Do zajímavé příležitosti se sice dostal Vlkanova, toho ale vychytal brankář Kolář. Také Slovan se osmělil, nicméně ani jedno zakončení nemířilo do prostoru branky. Hra se opět vyrovnala a příliš momentů, které by diváky zvedly ze sedaček, tu nebylo.

Slovan zahrozil rovněž z několika rohových kopů, které zahrával v krátkém sledu, nicméně ani jednou se brankář Vízek příliš bát nemusel. Když už se začalo zdát, že první půle skončí 0:0, v samotném závěru poločasu zůstal nehlídaný hostující Jiří Miker a překonal Koláře.

Brzy po změně stran se do zajímavé příležitosti hnal Gembický, ale nemířil přesně. Slovan se sice pokoušel o vyrovnání, ale ani po rohu se neprosadil. A přišel trest. Po standardní situaci z blízkosti vápna zakončoval Jan Shejbal a jeho pokus zastavila až síť.

A to nebylo vše. Jen o pět minut později přidal ještě Ondřej Brokeš třetí zásah a rázem to s nadějemi domácích na body vypadalo špatně. Východočeši si v závěrečné půlhodině s přehledem uhlídali své vedení, čemuž pomohlo i kouskování hry ve formě častých střídání. Hradec Králové tak nakonec pod Ještědem zvítězil 3:0.

Hodnocení, Karel Krejčík – trenér FC HK: Vstup do utkání se nám povedl, nastřelili jsme Janem Shejbalem tyč domácí branky, ale na další minuty utkání jsme tahali za kratší konec. Vysvobozením byl perfektně zahraný brejk na konci poločasu Adamem Vlkanovou a zakončený Jirkou Mikerem. Druhý poločas se nám povedl daleko lepším herním projevem a domácí jsme ještě potrestali. Čtvrtý gól nám rozhodčí neuznal pro údajné postavení mimo hru. Naše vysoká výhra je pro domácí mužstvo až příliš krutá, vzhledem k jejich aktivnímu hernímu projevu.