MU: FC Hradec Králové U17 - SK Slavia Praha U17 1:2 (1:0)

I přes solidní výkon další domácí prohra...

1:0

Branky a (asistence): 23. Kalina (Hájek) - 53. Toula, 66. Douděra

FC Hradec Králové: Král - Hak, Zawada, Baloun, Kalina (84. Malý) - Jonáš, Janečka (82. Dostál), Kedroň (63. Novotný) - Hájek, Hlaváč, Kadrmas (75. Jelínek)
SK Slavia Praha: Surovčík - Matys, Hájek, Hroník (75. Kneifel), Toula, Štětka, Kulhavý (46. Šubert), Douděra (68. Gajdošík), Starý, Křišťan (63. Rigo), Kopáček

Úvod utkání patřil hostům, jednalo se o prvních deset minut a jejich dvě velké šance. Král v brance nás však podržel a poté měl náš výkon jen stoupající tendenci. Hráli jsme disciplinovaně, kompaktně a poctivě do defenzivy a vyráželi k rychlým brejkům. Dařil se nám rychlý přechod do útoku, díky němuž jsme se dostávali do gólových šancí či ke standardním situacím. Odměnou nám byl gól Kaliny hlavou po zahraném rohovém kopu Hájka. Bohužel další příležitosti včetně penatly jsme neproměnili a tak výsledek první půle byl pro nás pouze 1:0. Po změně stran nás hosté přehrávali ve středu pole a do útoku byli nebezpečnější, během chvíle jsme obdrželi dvě branky, na které jsme už gólově nedokázali zareagovat. My jsme se k ohrožení branky hostů dostávali daleko méně než v poločase prvním, i tak jsme měli alespoň dvě solidní příležitosti k vyrovnání, ovšem opět bez gólu. V prvním poločase jsme soupeře zatlačili a měli několik šancí na vstřelení branky, ve druhé půli to byli zase hosté, kteří byli daleko nebezpečnější do útoku, na rozdíl od nás však své šance proměnili.