Votroci porazili Olomouc o tři góly

17. 4. 2022   |   FC Hradec Králové
Hradec Králové vyrovnal nejlepší výsledek sezony a v předposledním kole základní části porazil Sigmu Olomouc 3:0. První branku v nejvyšší soutěži oslavil Jan Mejdr a dva góly si připsal Daniel Vašulín. Votroci si tak upevnili umístění v nejlepší šestce.
29. kolo, neděle 17. 4. 2022, 17:00

SK Sigma Olomouc

3:0
1:0

Branky: 38. Mejdr, 60. a 78. Vašulín. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Líkař. ŽK: 33. Mejdr, 44. Vlkanova, 90+1. Novotný – 63. Slavíček. 670 diváků.

Vízek – Klíma, Král, Leibl – Mejdr, Rada (62. Kodeš), Kučera, Vlkanova, Novotný – Vašulín, Kubala (86. Prekop).

SK Sigma Olomouc:

Macík – Slavíček, R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek (66. Vaněček) – Greššák (46. Gonzáles), Breite – Navrátil (60. Beneš), Růsek, Zifčák (46. Zmrzlý) – Chytil.

Na velikonoční neděli přivítali Votroci při svém posledním domácím zápase základní části tým Olomouce. V případě vítězství by se Hradec výrazně přiblížil první šestce a nadstavbové skupině o titul.

Úvod zápasu ale byli nebezpečnější hosté. Do velké příležitosti se dostal ve 22. minutě olomoucký člen širšího kádru reprezentace Jemelka, ale centr Breiteho nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

Nevyužitá šance týmu z Hané zdravě nabudila Votroky. Brzy nato si první střelu černobílých si připsal Jan Mejdr. A také Votroci nebyli daleko od vstřelení gólu, ale tvrdá hlavička Adama Vlkanova po centru Filipa Kubaly svůj cíl nenašla. Východočeši se svými centry snažily hledat své dvě věže na hrotu – Vašulína s Kubalou, ale obrana Olomouce byla spolehlivá.

To však platilo pouze do 38. minuty. Filip Novotný rozběhl akci po pravé straně, posunul míč na Adama Vlkanova a poslal křižnou přihrávku skrz vápno, kde sváděl souboj Jan Mejdr. Byl to právě hradecký pravý bek, kdo se dokázal nacpat před obránce a svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži poslal skluzem Hradec do vedení – 1:0.

V závěru poločasu pak nebezpečně zakončoval Jan Chytil, ale nad vodou podržel Hradec svým skvělým zákrokem Patrik Vízek. Do kabin tak šli domácí za jednobrankového vedení.

Po změně stran se Hradec snažil zasadit druhý úder. Hosté prostřídali sestavu, ale zastavit rozjíždějící se Hradec to příliš nepomohlo.

Nejprve si za obranou převzal míč Daniel Vašulín a osamocen postupoval na Macíka. Rozhodl se vyřešit situaci přelobováním hostujícího brankáře, ale dloubáček se mu nepovedl, protože mířil mimo bránu. O pár akcí později kroutil z vápna míč k tyči střelec Jan Mejdr, ale o kousek minul bránu.

I v dalších minutách byli Hradečtí nastěhovaní před bránou hostů, a nakonec se jim opravdu povedlo skórovat. V celém zápase velmi aktivní Jan Mejdr potáhl míč na pravé straně a vyslal střílený centr. Na značce penalty byl připravený Dan Vašulín a chytrou tečí změnil trajektorii míče takovým způsobem, že skončil až za bezmocným Matúšem Macíkem – 2:0.

Hradec i nadále držel otěže zápasu a Olomouc nepouštěl do tlaku. Naopak – třetí hradecký gól visel ve vzduchu v 73. minutě, když Macík s vypětím všech sil vyrazil střelu Adama Vlkanova a následnou dorážku Vašulína zblokovala obrana v červeném hrajících hostů.

O pět minut později však už příznivci černobílé kopané slavili. V nouzi před dotírajícím Filipem Kubalou skluzem odkopl olomoucký gólman míč pouze k opodál stojícímu Vašulínovi. Hradecký útočník měl poměrně snadnou pozici – trefit prázdnou bránu. V tom se téměř dvoumetrový forvard nemýlil a poslal Hradec do vedení rozdílem třídy – 3:0.

Hradečtí střelci byli i nadále při chuti, ale jak Vašulín, tak o chvíli později Vlkanova už skóre zápasu neupravili. Votroci tak mohli dohrávat v klidu, Olomouc zůstala neškodná a Hradec si po zásluze připsal tři body. Patrik Vízek si tak po první nule v nejvyšší soutěži připsal i druhé čisté konto.