Patnáctka podlehla v domácím MU Českým Budějovicím.

23. 5. 2019   |   esebo
Územní převaha na zisk bodů nestačila. Bez proměněných brankových příležitostí se totiž utkání nevyhrává...
24. kolo, sobota 18. 5. 2019, 11:00

SK Dynamo Č. Budějovice

0:2
0:1
FC Hradec Králové: Rutsch Jakub - Jedlička David, Musil Matěj, Hanuš Martin, Kutík Daniel - Müller Daniel (60' Šichan Petr), Pospíšil David, Konečný Jakub, Holub Denis - Kalina David (60' Maličký Adam), Jurčenko David

Ladislav BrožOd prvních minut jsme měli územní převahu, již v 10. minutě měl šanci Jurčenko, ale nedal. V 18. minutě střílel Pospíšil, jeho střelu chytil hostující brankař. Ve 22. minutě tutovku Kaliny po trestném kopu Konečného zázračně vytáhl hostující brankař ze šibenice. Ve 25. minutě nastřelil Jurčenko tyč, v té samé minutě jsme však poprvé inkasovali, když Rutsch nedosáhl na střelu Kapinuse 0 : 1... Ve 27. minutě střílel Kalina hlavou vedle, ve 34. minutě střílel Holub, také vedle. Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou o převrácení výsledku na naši stranu, hned ve 37. minutě střílel Jurčenko do brankaře, v 52. minutě se podruhé v zápase dostali ke střele hosté, nad. V 54. minutě šel Jurčenko sám na brankaře, volil však zbytečné razantní řešení a opět z toho nic nebylo. V 64. minutě měl 100% šanci Pospíšil po trestném kopu Konečného, také nic. V poslední minutě jsme do rozhozené obrany inkasovali podruhé... I když měl náš výkon podstatně lepší parametry než v předcházejících utkáních, k bodovému zisku to, bohužel, nevedlo. Tentokrát se nám však dařila kombinace, dařilo se nám držet míč na zemi, měli jsme územní převahu, vypracovali jsme si vyložené brankové příležitosti, za to patří hráčům pochvala. S proměňováním šancí jsme však byli na štíru.