Votroci vítězí nad Karvinou

28. 11. 2021   |   FC Hradec Králové
Hradec doma dál drží neporazitelnost. Zápas rozhodl krásně trefeným přímým kopem Jakub Rada v nastaveném čase prvního poločasu. Proti od 42. minuty o deseti hrající Karviné byli Votroci hlavně v druhém poločasu tím aktivnějším týmem, ale i přes řadu šancí nedokázali vstřelit uklidňující druhou branku.
16. kolo, neděle 28. 11. 2021, 15:00

MFK Karviná

1:0
1:0

Branka: 45+3. Rada. Rozhodčí: Krejsa – Horák, Podaný. ČK: 42.Túlio. ŽK: 29. Papadopulos, 36. Qose, 55. Bartošák, 63. Siňavskij, 88. Čmelík. 246 diváků.

Fendrich – Klíma, Čech, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada, Urma – Dvořík, Prekop (64. Vašulín), Vlkanova (90+1. Kubala).

MFK Karviná:

Bolek – Mikuš (68. Křapka), Eduardo, Buchta, Šehič – Siňavskij (86. Nešický), Qose (59. Stropek), Jean, Marco Túlio, Bartošák (59. Čmelík) – Papadopulos (59. Durosinmi).

Odvetnou část základní části FORTUNA:LIGY Votroci načali zápasem proti týmu MFK Karviná. Hráči Hradce hned v úvodu měli příležitost v podobě přímého kopu, Rada ale jen napálil zeď. V následujících minutách drželi míč spíše hosté, hradečtí obránci však dokázali udržet karvinské fotbalisty ve vzdálenosti, ze které mohli jen těžko ohrozit Fendrichovu bránu.

Rozkouskovaný první poločas se svou střelou pokoušel oživit ve 30. minutě Michal Leibl, ta však cíl nenašla. Hradec se nadále pokoušel dostat do obrany Slezanů především po stranách, kde byl hodně aktivní Vlkanova, a pomocí centrů. K většímu ohrožení branky ale ještě nedošlo.

Ve 42. minutě výrazně vstoupil do děje utkání videorozhodčí – upozornil totiž hlavního sudího Krejsu na surovou hru Túlia. Ten totiž podrážkou zasáhnul zasáhl kotník Adama Vlkanovy. Po shlédnutí záznamu pak hlavního rozhodčí udělil brazilskému záložníkovi červenou kartu a hosty čekal víc než poločas v oslabení.

V největší šanci dosavadního průběhu se ocitl na konci prvního poločasu František Čech – zhruba ze vzdálenosti penalty se dostal k zakončení. Bránu však přestřelil. Osud však Východočechům do konce poločasu připravil ještě jednu šanci, totiž přímý kop. K jeho exekuci z pětadvaceti metrů se znovu postavil Jakub Rada a dokázal, že standardky jsou jeho – šikovně zprava obstřelil zeď a míč pak zaplaval přímo do Bolkovy brány – 1:0. Domácí si tak díky tomu nesli do šatny jednogólové vedení.

Karviná dokázala být nebezpečná i po změně stran, muž navíc do kombinace jim však občas viditelně scházel, a proto Votroci bez větších potíží bránili útočné výpady hráčů v zelených dresech. Navýšit vedení pro Hradec mohl ve velké šanci v 57. minutě Erik Prekop po Dvořákově nahrávce ze strany, jeho střela však jen těsně minula levou Bolkovu tyč. Centrující hráč mohl sám zakončovat o minutu později, ale ani Pavel Dvořák nestlačil střelu mezi tři tyče. Hradecký tlak sílil i v dalších minutách, ale obrana Karviné odolávala.

Bohumil Páník reagoval na nepříznivý vývoj pro svůj tým řadou střídání, ale obraz hry se ani tak nezměnil. Zajímavou možnost měl v 69. minutě po Dvořákově vybídnutí Dan Vašulín. Svou střelu z hranice vápna však vyslal přímo do rukavic karvinského brankáře. Stejný hráč pak hlavičkoval o deset minut později z malého vápna, tentokrát však Vašulín mířil mimo. Svou gólovku z deseti metrů nezužitkoval ani Adam Vlkanova v 81. minutě, napálil totiž bránícího karvinského hráče. Kapitán Votroků dobře střílel i hned z další akce, Bolek byl ale proti tomu, aby si Vlkanova připsal branku.

Hradec tlačil svého soupeře, ale kýžený gól ne a ne přijít. O to nervóznější tak pro domácí byly poslední minuty. Hosté se však jen obtížně dostávali před hradeckou bránu a gólovku si vypracovat nedokázali. Hradec tak slaví hubené vítězství o jednu branku.