Juniorka doma rozstřílela Karvinou 5:1

27. 5. 2018   |   juniorskaliga.cz
Hradecká juniorka si připsala další vítězství, při kterém soupeři nastřílela pět gólů. Karvinou rozdrtili Votroci 5:1, po dvou gólech dali Jiří Miker a Filip Zorvan. I díky tomu se tým Karla Krejčíka minimálně dočasně vyhoupl na třetí místo tabulky.
31. kolo, neděle 27. 5. 2018, 13:00

MFK Karviná

5:1
5:0

Branky: 12. a 37. Miker, 24. (pen.) a 43. Zorvan, 17. Brokeš – 80. Galuška. Rozhodčí: Orel – Melichar, Šimáček. ŽK: Vukčevič – Moskál, Jurovec. Diváci: 50.

FC Hradec Králové: Mach – Vukčevič, Urma (60. Martinec), Miker (46. Rybczuk), Chocholatý, Zorvan (60. Rajnoch), Brokeš, Kundrt, Kropáček, Šípek (66. Hašek), Jukl.
MFK Karviná: Ciupa – Bernatík, Coma, Egri, Galuška, Jurovec, Putyera, Řapek, Giľák (46. Zielina), Moskál, Bevelaqua.

Již od prvních minut bylo vidět, že Hradec si jde pro tři body. Držel míč na kopačkách prakticky bez přestání a skóre otevřel už ve 12. minutě Jiří Miker. Ten se po pravé straně přehnal přes obránce a střelou z úhlu z hranice malého vápna propálil Ciupu.

Za dalších pět minut přidali domácí druhou trefu. Střelu z hranice šestnáctky ještě Ciupa vyrazil, ale pouze na pravou stranu, kam si pro míč došel Ondřej Brokeš a dorazil ho do sítě. Hradec se hned vzápětí radoval z další branky, ale ta nebyla uznána pro ofsajd.

Ovšem dominance Východočechů pokračovala i nadále. Jiří Miker z přímého kopu z dvaceti metrů zamířil přes zeď přesně k levé tyči. Další hradeckou šanci vypracoval Chocholatý, který našel před brankou volného spoluhráče, ten však v tutovce přestřelil.

Hradec Králové to však nemuselo mrzet. Karvinský obránce si nepočínal ve vápně chytře a stáhl pronikajícího útočníka, nařízenou penaltu proměnil Filip Zorvan suverénně, Ciupa skákal na druhou stranu.

Další šanci domácích měl znovu Miker, který ve skluzu prostřelil brankáře, ale na brankové čáře zasáhl na poslední chvíli obránce. Vzápětí hradecký hráč po centru Chocholatého napálil horní tyč. Východočeši se v závěru poločasu přeci jen dočkali páté branky. Rychlou akci zakončil svou druhou trefou Filip Zorvan. Z levé strany se přiřítil do vápna a obstřelil Ciupu.

Výsledek po prvním poločase už napovídal, že druhá půle se bude pouze dohrávat. Hradec polevil, přesto si vypracoval ještě zajímavou šanci, ale tentokrát scházela přesnost. Karviná poté také zahrozila, ale nejprve trefila tyč a gólem neskončil ani brejk tří proti dvěma.

Čestné branky se však hosté nakonec dočkali. Petr Galuška dokázal přejít přes obránce a z pravé strany propálil Macha střelou na zadní tyč. Další gól Karviné mohl zařídit Řapek, ale sám před gólmanem trestuhodně minul. Hradec Králové tak vyhrál vysoko 5:1 a posunul se minimálně do zítra na třetí místo před Slovácko.