Votroci nasázeli Žižkovu čtyři branky, řádil Da Silva!

23. 9. 2018   |   Admin
V 9. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Hradec Králové připsal další tři body. V prvním poločase poslal domácí do vedení Ďurděvič a druhý gól si dal do vlastní brány Václav Pardubský. I ve druhé půli se Votrokům dařilo, další góly zařídil agilní Zorvan a znovu Da Silva.
9. kolo, neděle 23. 9. 2018, 15:00

FK Viktoria Žižkov

4:0
2:0

Branky: 6. Ďurděvić, 14. Pardubský vl., 56. Zorvan, 70. Da Silva. Rozhodčí: Proske – Kotík, Leška. ŽK: 26. Jukl – 38. Pardubský, 88. Batioja. Počet diváků: 902.

FC Hradec Králové: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Černý, Jukl - Vlkanova (64. Martan), Zorvan, Ďurděvič (76. Hynek) - Da Silva (79. Miker).
FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Pardubský, Švejdík, Žežulka, Stříž – Beňo, Auer (46. Podrazký), Batioja, M. Čermák (46. Trapanovski) – Bazal (71. Urbanec), Musa.

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do nedělního utkání v parádním stylu. Nenechali nic náhodě a od prvních minut dominovali. Již v 6. minutě se fanoušci radovali z úvodní branky. Adam Vlkanova centroval na vzdálenější tyč, kde se objevil nikým nehlídaný Fahrudin Ďurděvič. Ten hlavou nasměroval kulatý nesmysl do dolního rohu žižkovské branky, 1:0.

Na rychlou úvodní trefu se Žižkov pokusil zareagovat pohotovou ranou Stříže zpoza vápna, míč jen těsně minul pravou tyč. Ve 14. minutě bylo na stadionu v Malšovicích ještě veseleji. Wesley Da Silva, který nastoupil za Votroky v ostrém zápase poprvé, se nejlépe zorientoval v klubku hráčů, jeho centr srazil za vlastního branáře obránce Žižkova Václav Pardubský a bylo to 2:0. Votroci dále výborně kombinovali a soupeře do žádných velkých šancí nepouštěli.

Ba naopak, domácí mohli přidat další zásah. Do velké šance se probojoval Filip Zorvan, jenž se řítil zcela sám na hostující bránu. Filip se pokusil gólmana Otáhala přelobovat, ten však jeho úmysl přečetl a připsal si pohotový zákrok. Ani ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, zápas nadále patřil především svěřencům kouče Zdenka Frťaly.

Nebezpečně pálil například Milan Černý, žižkovský Otáhal bleskově zasáhl. Avšak na krásnou individuální akci Filipa Zorvana z 56. minuty byl již hostující gólman krátký. Dvaadvacetiletý záložník si pohrál elegantně s Otáhalem a chladnokrevně poslal míč za brankovou čáru, 3:0. Další gól mohl přidat aktivní Ďurděvič, který zakončoval na vzdálenější tyč. Obrana Pražanů se s vypětím všech sil ubránila.

V 70. minutě poslal střílenou přihrávku do pokutového území Otto Urma, toho využil Wesley Da Silva a nekompromisně rozvlnil síť podruhé, 4:0. Hosté se snažili alespoň kosmeticky upravit výsledek, ale možnosti Urbance skončily v rukách pozorného Radima Ottmara. V závěru se ještě do několika šancí dostal Jirka Miker, ale dalších gólů se již příznivci Votroků nedočkali. Hradečtí si tak připisují další tři body a aktuálně se usazují v čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.