Souboj s Varnsdorfem rozhodla jediná branka

31. 3. 2019   |   Redakce
V přímém souboji o druhé barážové místo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY uspěl celek Varnsdorfu. Rozhodla o tom jediná branka Kocourka ve 12. minutě a také bezchybný výkon v defenzivě. Hradečtí si vytvořili celou řadu šancí, ale na brankáře Porcala si nepřišel Da Silva, Vlkanova, Kvída nebo třeba Urma. Votroci zůstávají na třetím místě, ale Varnsdorf v závěrečném zúčtování vybojoval lepší bilanci ze vzájemných zápasů.
20. kolo, neděle 31. 3. 2019, 16:30

FK Varnsdorf

0:1
0:1

Branka: 12. Kocourek. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Lakomý. ŽK: 46. Djurdjević, 54. Kateřiňák – 63. Heppner. Počet diváků: 1116.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl (46. M. Černý) – Vlkanova, Djurdjević, Kateřiňák (59. Šípek), Leibl (20. Zorvan) – Da Silva.
FK Varnsdorf: Porcal – Kodeš, Heppner, Bláha, Dordić (88. Schön) – M. Richter, Ondráček (90. Votava), Zbrožek, M. Kubista – Rudnytskyy, Kocourek (90+2. L. Novák).

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří si vypracovali první slibnou možnost po pohledné akci Dordiče, z hranice malého vápna zakončoval Ondráček, ale přestřelil. Severočeši se střelecky prosadili hned ve 12. minutě, Kocourek se nejprve individuálně prosmýkl středem obrany a poté umístěnou střelou poslal Varnsdorf do vedení, 0:1. Ve 20. minutě musel nuceně střídat Michal Leibl, který utrpěl krvavý šrám na hlavě. Nahradil ho Filip Zorvan. A byl to právě dvaadvacetiletý záložník, jenž vyslal nekompromisní ránu k zadní tyči, těsně vedle.

Brankář Radim Ottmar musel být pozorný po další prudké pumelici aktivního Kocourka. Na druhé straně si Votroci vytvořili velký závar, ale hradbu srdnatě bránících hostů se prostřelit nepodařilo. Následně pálil také Adam Vlkanova, brankář Porcal vyrazil s vypětím všech sil, pokryl i následnou dorážku Da Silvy.

Velkou možnost k vyrovnání měl Hradec ve 39. minutě, kdy po parádní akci Filipa Zorvana a Adama Vlkanovy hlavičkoval těsně vedle pravé tyčky Otto Urma. V samotném závěru první půle se po rohovém kopu dostal k hlavičce také Jan Kvída, leč proti byl gólman Porcal a břevno hostující svatyně.

I na začátku druhého dějství byli Votroci v převaze, když se do přečíslení vydal Djurdjević se Zorvanem, po velkém závaru se do zakončení nakonec probojoval Honza Kvída, avšak ten v pádu vysoko přestřelil. Poté zkusil své štěstí i Marek Plašil, ale jeho nebezpečnou střelu vytáhl Porcal na rohový kop. Varnsdorfský strážce svatyně byl ústřední postavou i v 78. minutě, když vychytal Adama Vlkanovu.

O čtyři minuty později byli svěřenci kouče Zdenka Frťaly centimetry od vytouženého vyrovnání. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Jiří Kateřiňák, ovšem jeho ránu na brankové čáře vykopl hostující kapitán pryč, velká škoda. Kateřinák byl i u další šance domácích, ale obrana Varnsdorfu v čele s bezchybným Radkem Porcalem zafungovala na jedničku. To byl jeden z hlavních důvodů, proč si trenér David Oulehla a jeho výběr nakonec odváží z Hradce Králové všechny body.