3. kolo, neděle 30. 9. 2018, 12:00

FK Teplice

3:2
2:1

Branky: 5. Jarochová, 13. Jarochová, 37. Baliharová - 25. Sýpalová, 62. Kuchařová

FC Hradec Králové: Sestava FC HK: Kroulíková - Schánělová, Sirůčková, Novotná T., Zemanová, Uhnavá, Hrušková, Jarochová, Vodová, Baliharová, Miculyčová Střídaly: Kalousová, Kácovská, Hanušová, Gernatová

Zápas proti Teplicím jsme začali skvěle. V páté minutě vsítila nádhernou branku Anička Jarochová. V 13. minutě jsme se radovali podruhé. Po úniku Ivet Miculyčové z levé strany dopravila míč do prázdné branky Anička Jarochová. Šance jsme si dokázali vytvářet dál a dění na hřišti nasvědčovalo tomu, že přibudou další přesné zásahy a utkání bude rozhodnuté. Bohužel ne a ne se trefit a byli se potrestáni ve 25. minutě. Nedokázali jsme zastavit útočnou akci Zemanové, z které snížila Sýpalová na 2:1.

Přání o poločasové přestávce rychlé branky vyslyšela Eliška Baliharová. V 37. minutě využila skvělé přihrávky Ivet Miculyčové do pokutového území a chladnokrevně zakončila. Získali jsme zase dvoubrankový náskok, ale opět jsme se nepoučili. Nepodařilo se nám přidat další gól a udeřilo na druhé straně 8 minut před koncem. Zbylé minuty jsme se museli strachovat o vítězství, ale naštěstí jsme bodovou ztrátu nepřipustili.

Radek Musil, trenér FC HK: Roli favorita jsme zvládli proti nevyzpytatelnému soupeři. Vítězství považuji za zasloužené. Teplice byli nepříjemní v útoku, ale zranitelní v obraně. Pokud se nám dařilo kombinovat, hostující defenzíva nebyla pro nás takovou překážkou. Bohužel kombinační pojetí hry ne vždy fungovalo. V některých pasážích zápasu jsme byli zbytečně zbrklí a nervózní. Mrzí mě zbytečná komplikace utkání. Takto výborně rozehraný duel jsme měli rozhodnout už v první půli. Bohužel jsme doplatili na špatnou efektivitu v zakončení. Míša Kácovská letos odehrála poslední zápas. Příští týden jde na operaci kolena. Přejeme Míše pohodový průběh operace s následnou rekonvalescencí a brzký návrat na fotbalové hřiště.