Druhé vítězství žen za sebou

25. 10. 2018   |   zen
Ženy potvrdily body doma z Plzně v utkání s Lokomotivou Brno Horní Heršpice. Opět musely otáčet nepříznivý vývoj.
6. kolo, úterý 23. 10. 2018, 18:00

Lokomotiva Brno Horní Heršpice

2:1
1:1

Branky: 39. Mikysková, 56. Hýlová - 27. Pušková A.

FC Hradec Králové: Kadečková - Miklová (46. Sováková N.), Novotná, Svobodová (30. Portychová), Sováková A. (46. Ličmanová), Mikysková, Černá, Plzáková (76. Syrová), Bulavová, Hýlová, Danihelková (88. Kijonková)

V dohrávce 6.kola naše hráčky utkání s Brnem zvládly a potvrdily doma body přivezené z Plzně.Vítězství se nerodilo vůbec jednoduše.Hrálo se za nepříjemného větrného počasí,kdy soupeř byl hodně důrazný v napadání a v osobních soubojích,což nám dělalo občas problémy.Soupeři to přineslo kýžené ovoce ve 27' utkání,kdy se prosazuje Pušková Anna 0:1.Holky se nevzdávají a snaží se kombinačně přitlačit Brno k vápnu,ale příliš hostující golmanku neprověřujeme.Přichází však 39' a po závaru ve vápně hostí Mikysková vystřihla úžasné nůžky a stanovila poločasový výsledek 1:1.
Do druhého poločasu vstupují naše hráčky s odhodláním utkání zvládnout a plně bodovat.To se jim i daří,když po pěkné akci a tvrdé křižné střele Hýlové zpoza vápna se můžem v 56' radovat podruhé 2:1. V závěru utkání se Brňanky snaží vytvořit tlak na naší branku,ale my zdárně odoláváme.A tak do konce utkání ještě zazvonila branková konstrukce na obouch stranách,ale skóre se již nemění.

Roman Flídr, trenér FC HK: Hráčkám patří poděkování za zvrat v zápase při nepříznivém vývoji a za jejich nasazení a bojovnost,jen tak dál holky. Negativem střetnutí je svalové zranění Verči Svobodové,tak jí přejeme brzké uzdravení.