První letošní derby starších žákyň se odehrálo na Letním stadiónu v Pardubicích. Hradecké hráčky si dokázaly odvést z města perníku zaslouženě všechny body.
13. kolo, neděle 7. 4. 2019, 16:30

FK Pardubice

1:4
0:0

Branky: 60. Burešová - 38. Miculyčová, 48. Miculyčová, 57. Baliharová, 69. Baliharová

FC Hradec Králové: Kroulíková - Uhnavá, Novotná T., Sirůčková, Schánělová, Bangová, Zemanová, Jarochová, Novotná G., Baliharová, Miculyčová Střídaly: Kalousová, Repiská, Vodová, Hrušková

Derby jsme nezačali podle představ. Nejsme schopní podržet balón, jsme nepřesní. Dělá nám zjevně i problém se srovnat s nerovným hřištěm. Soupeř má převahu prvních deset minut utkání a nám se nedaří dlouhodoběji usadit na polovině domácích. Naštěstí naše obrana pracuje velice dobře. Postupem času jsme se osmělili a hru vyrovnali. Velkou příležitost otevřít skóre měla Ivet Miculyčová, ale nevyužila chybu brankářky a netrefila odkrytou branku z hranice pokutového území na pravé straně. Anička Jarochová svůj sólový únik nezakončila. Měla míč na levou a místo střely si rovnala míč na druhou nohu a nechala se dostihnout obránkyní. Na druhé straně jsme přečkali velkou příležitost. Naštěstí střela do břevna se odrazila před brankovou čáru. Do kabin na poločasovou přestávku se šlo za stavu 0:0.

Od začátku druhé půle se začalo utkání přiklánět na naši stranu. V 38. minutě získala dobrým napadáním míč Ivet Miculyčová, dostala se do vápna a střelou levou nohou nás poslala do vedení. O chvilku později stejná hráčka neproměnila samostatný nájezd. Ve 48. minutě se měnilo skóre podruhé. Naše rychlonohá kanonýrka předběhla domácí stoperku a posléze gólmanku obstřelila. Gólový účet se rozhodla rozšířit i naše druhá útočnice Eliška Baliharová. Áďa Kroulíková vykopla míč na domácí stoperku, která míč blbě zpracovala. Eliška toho využila, míč vybojovala a přehodila vyběhnutou brankářku. Deset minut před koncem ještě svitla naděje domácím. Kristýna Burešová nedala nádhernou střelou zpoza pokutového území Ádě Kroulíkové šanci. Naštěstí jsme komplikaci našeho vítězství nepřipustili. Dokonce se nám podařilo ještě brankový náskok zvýšit. Po rohovém kopu a dvounásobné snaze o zakončení se dostal míč k Elišce Baliharové, která vysokým nákopem přehodila gólmanku.

Radek Musil, trenér FC HK: Mám radost, že jsme derby zvládli a ještě takovým brankovým rozdílem. Přál jsem si, abychom dokázali, že už máme lepší tým než náš dnešní soupeř. Podstatné pro úspěch bylo to, že skvěle pracovala defenzíva. Domácí měli problém se dostat do vápna. Druhým neméně důležitým faktorem, že jsme zlepšili v druhé půli napadaní obrany a donutili jsme domácí k chybám. První tři naše přesné zásahy padly právě po získaném míči od pardubických obránkyň. Zejména stoperská dvojice hrála velice nejistě a dělala chyby. Poprvé letos v lize jsem nemusel zásadně improvizovat v sestavě. Hráčky si za úspěchem šly a zasloužily si ho. Není lepšího pocitu vidět radost hráček po zápase. Pro takové emoce se fotbal hraje a dělá. Oslavy si užily nejen hráčky a realizační tým, ale i početní fanoušci, kterým děkujeme za podporu. Hráčkám děkuji za skvělý výkon.

sestřih zápasu: FK Pardubice