Béčko přivezlo z Trutnova dva body

20. 6. 2020   |   FC Hradec Králové
Rezerva Votroků odehrála v Horním Starém Městě utkání AGRO CS poháru s Trutnovem. Přes deštivé počasí posledních dnů čekal na hráče velmi dobrý travnatý terén, na kterém byl vidět dramatický boj do posledních vteřin. V řádné hrací době skončil zápas nerozhodně a o tom, že dva body berou Hradečtí, rozhodly až pokutové kopy.
přát., sobota 20. 6. 2020, 10:30

MFK Trutnov

2:3pen
1:0

Branky: 12. Mařas z pen., 68. Toman – 73. Chocholatý, 90. Kejř. Rozhodčí: Tryzna – Škoda, Franěk. ŽK: 81. Mařas – 59. Vobejda.

MFK Trutnov:

Kobos – Turner (46. Toman), Metlický (46. Meliš), Jirousek, Holubec, Brejcha (46. Voňka), Zieris, Valášek, Mařas, Doubic (46. Turner), Müller.

Mach (46. Brát) – Vošlajer, Vukčevič, Ptáček, Podsadlo (46. Locker) – Vobejda – Mahr (65. Podsadlo), Chocholatý, Štěrba (46. V. Martinec), Kejř – Vítek.

Trutnov šel do vedení už v 11. minutě díky penaltě. Votroci měli stejnou možnost ve 39. minutě, ale Sebastian Chocholatý neproměnil. A tak se domácí ve druhé půli dostali do dvoubrankového vedení, když zužitkovali rychlý brejk. Hradečtí fotbalisté však nesložili zbraně –závěrečné minuty probíhaly na hřišti ve znamení obrovského tlaku Votroků. Ten byl nejprve odměněn Chocholatého snížením na 2:1 a nakonec pár vteřin před závěrečným hvizdem i korunován vyrovnávací brankou Marka Kejře. Mladý záložník Votroků tak stanovil konečné skóre na 2:2.

Penaltový rozstřel hosté zvládli a odvezli si do Hradce Králové dva body. V konečné tabulce TOP skupiny AGRO CS poháru náleží Votrokům druhé místo za Chlumcem.

Karel Krejčík: „Ocenit chci všechny hráče za velkou vůli a snahu, protože i ve chvíli, kdy jsme prohrávali o dvě branky, nebyla vidět žádná skleslost. Naopak – tým vytvořil na domácí obrovský tlak, naše převaha byla značná a vyrovnání, které v závěru přišlo, bylo logickým vyústěním průběhu hry. Celý tento turnaj, který byl zorganizován jako náhrada za předčasně ukončené fotbalové soutěže, byl pro náš mladý celek výbornou možností konfrontovat nově příchozí hráče z dorostu s dospělým fotbalem.“