Béčko poprvé vyhrálo – porazilo Bohemians

18. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
Z prvního vítězství v ČFL se raduje béčko Votroků. Na hřišti rezervy Bohemians v Uhříněvsi sice svěřenci Karla Krejčíka prohrávali 0:1, ale Marek Rajnoch dokázal dvěma trefami skóre otočit a zařídil výhru Hradce.
neděle 18. 8. 2019, 10:15

Bohemians Praha B

1:2
1:0

Branky: 15. Osmančík – 53. a 87. Rajnoch. Rozhodčí: Kubec – Szikszay, Cihlář. ŽK: 55. Kadlec.

Bohemians Praha B: Kouba – D. Vala, Köstl, P. Vala, Vondra – Buneš – Vrána (57. Ogiomade), Rada (57. Begič), Le Tuan (80. Farkaš), Schumacher (75. Horizrál) – Osmančík (62. Nátr).
FC Hradec Králové: Mach – Ptáček (46. Rajnoch), Plašil, Locker, Kadlec – Matoušek (69. Bičiště), Soukeník, Vobejda, Doležal – Firbacher (59. Mahr), Miker (46. Samko).

Votroci vstoupili do utkání aktivně, ale po deseti minutách převzali otěže zápasu Klokani a až do přestávky byli lepším týmem. Z převahy vytěžili vedoucí gól: v 15. minutě se na velkém vápně uvolnil Pavel Osmančík a povedenou střelou na zadní tyč poslal míč za záda bezmocného Ondřeje Macha – 1:0. Trefa zelenobílé povzbudila, přikovali Votroky na jejich půlce hřiště a poločasové skóre na jednobrankovém rozdílu zůstalo jen díky bezchybnému Machovi, vychýlené mušce Pražanů a ofsajdovém postavení skórujícího Osmančíka ve 42. minutě.

Do druhého poločasu hradecký trenér Karel Krejčík obměnil sestavu, vystřídal dva hráče a Votroci se do Klokanů doslova zakousli. Ve 47. minutě ještě brankář Bohemians dokázal vytáhnout střelu Martina Matouška na rohový kop, ale o chvíli později již kapituloval. Kadlecův rohový kop prodloužil za sebe Filip Firbacher a míč se od Marka Rajnocha odrazil do brány Marka Kouby – 1:1.

Hradec pokračoval v aktivní hře a v 69. minutě po skrumáži před bránou domácích stoper Bohemky vykopával míč z brankové čáry. Pražané hrozili pouze občasnými pokusy o brejky a standardními situacemi, a tak se Hradečtí dočkali v samém závěru zápasu zasloužené rozhodující trefy. Po hezké akci celé ofenzívy černobílého baletu se v 87. minutě k odraženému míči uvnitř vápna dostal Marek Rajnoch a prostřelil vše – 2:1! Tři body tak díky výbornému výkonu ve druhé pětačtyřicetiminutovce odjely do Hradce Králové.