Hradecké hráčky na půdě Sparty se musely vypořádat s absencemi díky marodce. Nelehký úkol starší žákyně zvládly.
18. kolo, sobota 18. 5. 2019, 11:00

AC Sparta Praha

5:1
2:1

Branky: 4. Šťastná, 9. Svobodová, 40. Hlouchová, 58. Přílepková, 66. Hlouchová - 30. Miculyčová

FC Hradec Králové: Kroulíková - Bangová, Sirůčková, Novotná T., Gernatová, Jelínková, Repiská, Hrušková, Kalousová, Baliharová, Miculyčová Střídaly: Jiříčková, Mikanová

Začátek zápasu se mi po herní stránce líbil, ale paradoxně jsme již v 9. minutě prohrávali 2:0. Soupeř byl velice efektivní v koncovce. Ve 4. minutě využila našeho zaváhání dvou obránkyň při odehrání míče z vápna Natálie Šťastná a otevřela skóre utkání. Po pět minut později Ester Svobodová zpoza vápna skrytou střelou zvýšila vedení Sparty. Tento nešťastný úvod nás nepoložil. Pozorně bráníme, zbytečně pokud to jde, míče nezakopáváme a snažíme se zásobovat kvalitními přihrávky Ivet Miculyčovou. Ta je pro obranu Sparty velkou hrozbou a je schopná ji celou zaměstnat. Dvě dobré příležitosti gólem neskončily. Jedna střela šla vedle branky. Snížení jsme se dočkali kuriózně. Domácí nastřelili omylem rozhodčího, od kterého se míč odrazil k volné Ivet. Mohla jít sama na branku, měla dostatek času a bylo jen otázkou, jestli sparťanskou gólmanku prostřelí nebo ne. Podařilo se a na světelné tabulky u hostujícího týmu se rozsvítila jednička. Do konce poločasu už žádný gól nepadl, tak jsme šli do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé půle jsme chtěli pokračovat ve stejné hře a pokusit se udržet sparťanský gólostroj na uzdě. To se nám celkem dařilo. Museli jsme čelit převaze soupeře, což nám samozřejmě bralo hodně sil. Konec utkání byl už opravdu na krev, ale hráčky to vydržely. Letenští se ve druhé půli dokázali prosadit střelecky třikrát a my jsme odjeli ze Satalic s prohrou 5:1.

Radek Musil, trenér FC HK: Kvůli marodce nám dnes chybělo šest hráček, které nastoupily v základní sestavě vítězného zápasu se Spartou. Dle našich možností jsme odehráli utkání skvěle. Jsme rád, že jsme zvládli zápas i po taktické stránce. I přes převahu soupeře moc chyb jsme neudělali. Defenzíva v čele s brankářkou pracovala spolehlivě. Hráčky mi udělaly radost a děkuji za odmakaný zápas.