Patnáctka veze z Boleslavi dva body

29. 5. 2018   |   esebo
Starší žáci neudrželi dvoubrankové vedení a vezou tak z Boleslavi dva body za vítězství na penalty.
25. kolo, sobota 26. 5. 2018, 10:00

FK Mladá Boleslav

2:3pen
2:2 (0:0) pk 4:5

branky FC HK: 42' Schober Václav, 50' Boniš Tadeáš

FC Hradec Králové: Rubeš Jaroslav - Houdek Kevin, Semerák Jakub, Šrejber Matěj, Boniš Tadeáš - Zengler Radim, Hypšman Daniel, Schmoranz Filip, Včelák Matyáš - Ludvík Jan, Schober Václav

Ladislav Brož, trenér FC Hradec Králové U15Do utkání vstoupili lépe domácí, když jim již v 7. minutě zmařil tutovku Rubeš, který musel vytáhnout další skvělý zákrok ve 21. minutě. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, nám chyběl pohyb, prohrávali jsme osobní souboje, za celý poločas jsme se nedostali do vážnější šance.. Do druhého poločasu jsme vstoupili podstatně lépe, již ve 40. minutě střílel Boniš do brankaře a ve 42. minutě jsme se dostali do vedení, když se po přihrávce Zenglera prosadil Schober. Pokračovali jsme v aktivní hře a v 50. minutě zvýšil Boniš hlavou, po rohovém kopu Hypšmana na 2 : 0 pro nás. Závěrečná desetiminutovka byla hektická, domácí se snažili vyrovnat, v 61. minutě jejich hráč střílel vedle ve vyložené pozici a následně se domácí dočkali snížení po trestném kopu a následné dorážce. O osudu utkání mohl rozhodnout Hypšman, který však v 68. minutě v jasné šanci nastřelil pouze domácího brankaře. V nastaveném čase jsme inkasovali z pokutového kopu na 2 : 2, když jsme nejprve nechali rozehrát trestný kop z hloubi pole a poté jsme hloupě faulovali v pokutovém území. Zvítězili jsme pouze ve zbytečné penaltové loterii...