13.kolo, sobota 2. 11. 2019, 10:15

FK Jablonec

4:2
1:0

15´ Fejgl (Chudý, Benedikt), 44´ Truhelka (Hampl), 48´ Fejgl, 66´ Tobiška (Hampl) - soupeř: 49´, 52´

FC Hradec Králové: Heerkens Joeri - Adam Binar, Lubínek Jiří Lukáš, Blažek Vojtěch, Dymák Lukáš - Hampl Matěj, Benedikt Matouš (33' Truhelka Michal), Fejgl Tomáš, Lexman Petr (78' Hrnčíř Vojtěch) - Tobiška Ondřej (70' Horák Štěpán), Chudý Petr

Od začátku bylo utkání hrané ve velmi dobrém tempu a nabízelo zajímavou podívanou. Jablonečtí se dostali k několika zakončením zpoza vápna, která s přehledem kryl Heerkens. My jsme klasicky tahali všechno až do "kuchyně", takže z našich šancí ve výsledku nebylo nic. V 15´ nás do vedení poslal Fejgl, když dorazil střelu Benedikta, která mířila pouze do tyče. Dále byly příležitosti na obou stranách, ale žádná branka do poločasu nepadla. Ve druhém poločase jsme chtěli hrát na méně doteků a zejména rychleji řešit finální zakončení, což se nám podařilo splnit. I když jsme ze hry góly dát nedokázali, tak jsme si pomohli dvěma standardními situacemi a rázem to bylo 3:0. Bohužel téměř z rozehrávky jsme inkasovali a o další 3´ později to bylo 3:2. Obě branky padly po zbytečných individuálních chybách. Zápas získal opět náboj a hrálo se až do samotného konce. V něm jsme byli nebezpečnější. Nějaké šance jsme nedali, ale čtvrtý gól se nám vstřelit podařilo a ten definitivně rozhodl o osudu utkání. Jsme rádi, že hráči zvládli krizovou situaci za stavu 3:2. Na druhou stranu si musíme vzít poučení z inkasovaných branek, které celý vývoj zbytečně zkomplikovaly. Hráči zaslouží pochvalu za odvedený výkon!!