Patnáctka doma zdolala Příbram.

31. 3. 2019   |   esebo
Tři branky nastříleli starší žáci Příbrami, zvítězili a do tabulky soutěže si tak připsali tři body.
17. kolo, sobota 30. 3. 2019, 10:15

1.FK Příbram

3:0
2:0

branky: 24' Jurčenko David 35' Kalina David 37' Jurčenko David

FC Hradec Králové: Rutsch Jakub - Jedlička David, Musil Matěj (60' Hanuš Martin), Veselý Štěpán, Kutík Daniel - Müller Daniel, Tomek Adrian Tomáš, Konečný Jakub, Maličký Adam (60' Šichan Petr) - Jurčenko David (54' Holík Filip), Kalina David

Ladislav BrožProti snaživému a sympaticky hrajícímu soupeři jsme od začátku utkání diktovali tempo hry a měli územní převahu. Do vedení jsme se dostali ve 23. minutě, kdy skóroval Jurčenko po přihrávce Rutsche!. Hned v následující minutě se Jurčenko dobře pokoušel přehodit hostujícího brankaře Haráska, ten se však překvapit nenechal. Ve 25. minutě šel na Haráska sám Kalina, střílel však nad. Ve 29. minutě výborně hrající Tomek trefil břevno, ve 34. minutě Kalina zachytil rozehrávku soupeře, ale sólový nájezd opět neproměnil. Kalina se dočkal až ve 35. minutě, kdy se střelecky prosadil po přihrávce Jurčenka a zvýšil na 2 : 0. Do druhého poločasu jsme měli výborný vstup, když Konečný vysunul Müllera, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Jurčenka - 3 : 0. Kolem 50. minuty si naše obrana vybrala hluchou pětiminutovku, hosté se dostali do dvou šancí, ale skóre se naštěstí neměnilo. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené, výborné utkání odehráli Jurčenko a Tomek.