Starší žáci U14 podlehli Boleslavi

29. 5. 2019   |   esebo
Nepovedený druhý poločas rozhodl o tom, že čtrnáctka odjíždí z Boleslavi bez bodu.
25. kolo, sobota 25. 5. 2019, 12:00

FK Mladá Boleslav

3:2
0:2

branky: MB 36', 64', 66' - 17' Hampl (Binar), 18' Tobiška (Hampl),

FC Hradec Králové: Petera Maxmilián - Dymák Lukáš (35' Rubák Matěj), Blažek Vojtěch, Lubínek Jiří Lukáš, Binar Adam (20' Černý Daniel) - Fejgl Tomáš, Chudý Petr - Machačka Šimon (66' Hartman Maxim, 35' Kosejk Filip), Hampl Matěj, Lexman Petr - Tobiška Ondřej

Martin ŠtěpánZačátek zápasu vyšel lépe domácím, ale první velkou šanci jsme měli my. Na střílený centr jsme špatně zavírali zadní tyč. O chvíli později už jsme šli do vedení, když výbornou individuální akci Binara zakončil Hampl. O minutu později už jsme vedli 2:0. Po přihrávce z levé strany se prosadil Tobiška. V závěru poločasu nás domácí zatlačili a výsledkem byla nastřelená tyč naší branky. Do druhého poločasu nemohl nastoupit Dymák, Binar musel ze zdravotních důvodů střídat už ve dvacáté minutě a hned z rozehrávky jsme dostali gól, takže druhá půle nemohla začít hůře. Soupeř vrhl všechny síly do útoku a byl lepším týmem. Nám se dařilo vyrážet do rychlých protiútoků a po jednom z nich jsme zahrávali rohový kop. K hlavičce se dostal Blažek, ale brankář předvedl rozhodující zákrok zápasu. Kdybychom dali gól na 3:1, tak by vše vypadalo nejspíše jinak. Místo toho nás soupeř stále více přehrával a my na úkor konstruktivní hry volili pouze odkopy, což nakonec vyústilo i ve vyrovnávací branku. Dvě minuty na to pískl rozhodčí penaltu, která utkání definitivně rozhodla. Náš závěrečný tlak už byl spíše platonický a k ničemu nevedl. Příště je potřeba, abychom druhý poločas a závěr zápasu zvládli lépe.