Čtrnáctka dokázala v domácím zápase zdolat České Budějovice

Vyrovnanou partii dokázali nakonec starší žáci zvrátit ve svůj prospěch.

2:1
1:0

branky: 4´ Fejgl (Tobiška), 37´ Tobiška (Fejgl)

FC Hradec Králové: Petera Maxmilián - Dymák Lukáš, Blažek Vojtěch, Lubínek Jiří Lukáš, Binar Adam - Fejgl Tomáš, Chudý Petr - Černý Daniel (46' Hartman Maxim), Hampl Matěj (51' Horák Štěpán), Lexman Petr - Tobiška Ondřej (68' Machačka Šimon)

Martin Štěpán: V úvodu zápasu jsme byli aktivnějším týmem a po zásluze jsme šli ve 4´ do vedení. Ve 13´ jsme šli sami na brankáře, ale bez gólového vyjádření. Postupně se hra vyrovnávala, ale hrálo se bez šancí na obou stranách. Až v závěru poločasu jsme ještě mohli odskočit na rozdíl dvou branek, ale místo zakončení volíme alibistickou přihrávku. Do druhého poločasu vstoupili lépe naši hráči a hned ve 37´ to bylo 2:0. V této chvíli jsme měli utkání pod kontrolou. Bohužel o 5´ později jsme lacino inkasovali. Ve 47´ jsme šli podruhé sami na branku, ale znovu byl úspěšnější brankář českobudějovických. Ještě se zbytečně inkasovaným gólem dodal tento okamžik zápasu jiný směr. Z fotbalu byla chvílemi spíše házená, ve které jsme zuby nehty odolávali tlaku hostí. Posledních 5´ jsme se alespoň chvílemi dokázali vymanit z trvalého tlaku a mohli jsme zápas dohrát s míčem u nohy. Místo toho jsme volili zbytečné a zběsilé útoky. Hráčům děkujeme za výkon v tomto zápase. Většinu hry jsme hráli vyrovnanou partii s velmi kvalitním soupeřem a v závěru hráči ukázali, že konečně jsou schopní bojovat o vítězství na hranici vyčerpání! Ukázalo se, že poctivá práce přináší ovoce a tento zápas by měl být motivací do té další!!