Jako na houpačce, takový byl průběh utkání žáků v Jihlavě.
přát., sobota 4. 8. 2018, 12:45

FC Vysočina Jihlava

5:4
2:2

branky: 13', 20', 51' 65', 70' - 21' Machačka (Horák), 34' Horák, 46' Kulič (Horák), 50' Horák (Fejgl)

FC Hradec Králové: Petera Maxmilián (45' Horáček Adam) - Kareš Tomáš (35' Hrnčíř Vojtěch), Dymák Lukáš, Benedikt Matouš, Černý Daniel - Machačka Šimon (35' Hencl Petr), Hartman Maxim (35' Fejgl Tomáš) - Kulič Marek (35' Miňovský Filip), Lexman Petr (35' Kulič Marek, 55' Lexman Petr), Horák Štěpán (35' Mader Martin) - Tobiška Ondřej (55' Tobiška Ondřej, 35' Horák Štěpán)

Martin Štěpán, trenér FC Hradec Králové U14V úvodu utkání měl soupeř více ze hry a zaslouženě se dostal do vedení. Hrozil zejména po naší levé straně. Když jsme se začali dostávat do hry, tak jsme si dali takřka vlastní gól. Nedomluvili jsme se při malé domů. Na velkém hřišti jsme měli problémy s dostatečnou podporou směrem kupředu. S přibývajícími minutami se nám dařilo lépe obsazovat střed pole a byli jsme nebezpeční. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat. Ve druhém poločase se hrálo nahoru - dolu. Zápas měl solidní tempo. Po dvou brankách se nám podařilo otočit skóre na 4:2. Jenže místo toho, abychom přidali další branky, tak jsme hned z rozehrávky inkasovali. Opět nekoncentrovanost dvou hráčů!! Od této chvíle nás soupeř zatlačil. My jsme ustoupili z aktivní hry a to bylo osudné. Vyrovnávací branka vysela ve vzduchu, ale nikdo nečekal, že dostaneme gól z propagační střely z 25 metrů.. Nesložili jsme zbraně a vytvořili si dvě šance. Jednu jsme nedotáhli a druhá skončila břevnem místo přihrávky před prázdnou branku. Nedáš - dostaneš opět platilo a v poslední minutě jsme inkasovali rozhodující gól. Nechali jsme se strhnout hrou a na pravé straně byl úplně volný hráč. Kluci celé utkání bojovali a zasloužili by si lepší výsledek, ale opět nás srazily zbytečné chyby v obraně a nekoncentrovanost. Postupně se zlepšujeme, ale v dalších zápasech se musíme vyvarovat opakujících se hrubých chyb. Do útočné fáze jsme měli několik velmi dobrých akcí, což je pozitivum. Dalším pozitivem je i to, že jsme dokázali překlopit výsledek z 0:2 na 4:2, jen to příště musíme dotáhnout.