Zimní soustředění - Uherský Brod

31. 1. 2018   |   Redakce
Každý fotbalový klub v tomto období hledá svoji oázu pro přípravu na následující soutěžní období. Hráči FC Hradec Králové ji tentokrát našli na jihu Moravy, přesněji v Uherském Brodu. Týden fotbalové dřiny prožívají v penzionu Lapač, kde mají vše potřebné od pohodlného ubytování, přes rehabilitaci na vysoké úrovni až po vyváženou stravu šitou přímo na míru.

Votroci nejeli zdaleka do neznáma. Svá soustředění zde tráví mnoho prvoligových týmů, ale také například reprezentační výběry. Aby také ne. Hned vedle penzionu je hřiště s umělým povrchem a opodál hřiště s přírodní trávou. To je však v současných klimatických podmínkách mimo provoz. „Samozřejmě bychom přijali, trénovat na přírodní trávě, ale to nám v Česku nikdo nenabídne. Tady mají poměrně novou umělku, na které jsme spokojeni,“ říká trenér Karel Havlíček.

Zajímavostí penzionu je výzdoba jeho vnitřních chodeb. Zde musí srdíčko fotbalového fajnšmekra zaplesat. Na stěnách můžete vidět dresy slavných českých fotbalistů, které „původní majitelé“ věnovali majiteli penzionu panu Josefu Hamšíkovi. A tak při prohlížení relikvií narazíte na dresy od Pavla Nedvěda, Tomáše Rosického, Petra Čecha či od celého stříbrného týmu z EURA 1996, samozřejmě vše s osobním věnováním. Ovšem pozor. Je tu ještě jeden velice zajímavý dres! A to od hráčů SK Hradec Králové ze sezóny 99/00. „Když jsme hráli na Jižní Moravě, do Uherského Brodu se jezdilo na předzápasové soustředění. Dres tenkrát panu Hamšíkovi věnoval bývalý vedoucí mužstva Václav Kynos,“ vzpomíná Karel Podhajský na dobu skoro před dvěma desítkami let, kdy strážil prostor královéhradeckého mužstva mezi třemi tyčemi.

Fotbalisté mají v místě také potřebnou rehabilitaci. V suterénu na ně každý večer čekají dvě rozehřáté finské sauny, whirlpool a bazén. O patro výš svůj stan rozbili maséři Jarda Tajzler a Aleš Kobr. A určitě se nenudí. „Jsme tu pro kluky každý den, dvacet čtyři hodin. Někdo naše služby využívá denně, někdo obden a někdo k nám zavítá jen pro radu a stačí mu rehabilitace dole,“ říká Aleš Kobr.

Pracovní den fotbalistům začíná ráno v 7.00, kdy se všichni sejdou na snídani. V devět jsou pak již nastoupeni na hřišti, kde je čeká první fáze tréninku. Jedna fáze čítá plus mínus dvě hodiny. Po tréninku je na pořadu oběd a poté odpočinek. S úderem třetí hodiny odpolední jsou svěřenci trenéra Havlíčka opět na hřišti. Po dvou hodinách zdaleka nic ještě nekončí. Povinná je rehabilitace a v průběhu soustředění probíhají i osobní rozbory přípravy. Fotbalisté se tak „na kutě“ dostanou okolo desáté večer … A ráno opět vše to samé.

Určitým zpestřením jsou zápasy. První v rámci soustředění mají Votroci již za sebou. Se Zbrojovkou Brno uhráli remízu 1:1, když se jako jediný střelecky prosadil Filip Zorvan. Druhý zápas je na pořadu v pátek 2. února a jede se na Slovensko do Sence, což je od Uherského Brodu zhruba 135 km, tedy hodina a půl jízdy. Zde bude naše hráče čekat suverénní lídr slovenské první ligy Spartak Trnava.

Soustředění skončí v sobotu 3. února ranním tréninkem. Poté se hráči FC Hradec Králové přesunou zpět do Hradce Králové a čekají na ně dva dny volna. Trenéři je na Malšovickém stadionu přivítají opět v úterý šestého .

Fotogalerie

zimní soustředění - Uherský Brod zimní soustředění - Uherský Brod zimní soustředění - Uherský Brod zimní soustředění - Uherský Brod zimní soustředění - Uherský Brod zimní soustředění - Uherský Brod
Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Jak viděl duel proti Ústí nad Orlicí kouč Frťala?

Rozhovory

Je to nejnáročnější příprava v životě, přiznává mladík Firbacher

Reportáž

Votroci rozhodli o jasné výhře ve druhé půli