Ženy FCHK se udržely v lize! V přímém souboji o záchranu porazily Brno

3. 6. 2018   |   FC Hradec Králové
Na poslední zápas první ligy žen vyšel hradeckým fotbalistkám boj o všechno. Na hřišti Lokomotivy Brno v Horní Heršpici si to z domácími rozdaly v přímém souboji o to, kdo zůstane v nejvyšší soutěži – a Hradečanky vyhrály 2:1, cestou domů tedy mohly oslavovat.

„Byl to boj o všechno a podle toho to na hřišti vypadalo,“ popisuje vypjatý duel předseda oddílu žen Jiří Hruška. „Utkání mělo bouřlivou kulisu, vypjatou atmosféru a bojovalo se až do konce.“

Hostujícímu družstvu pomohl rychlý gól, který vstřelila už v páté minutě Petra Antalíková z přímého volného kopu, při němž využila špatného postavení brankářky. Krátce po zahájení druhé půle však hráčky Horní Heršpice vyrovnaly po rohu a nervozita na hřišti začala být takřka hmatatelná. Remíza stačila k záchraně hradeckým fotbalistkám, jeden jediný gól ale mohl spasit domácí tým. „Ten tlačili diváci a atmosféra boje o všechno pohltila i nás na lavičkách,“ otírá pot z čela Hruška.

O setrvání Hradečanek v první lize rozhodla v 80. minutě Martina Bulavová, která si naběhla na přihrávku od Barbory Hýlové, obešla domácí brankářku a z ostrého úhlu poslala míč do prázdné brány. 2:1 pro Hradec.

Vyhráno ale ještě nebylo – sedm minut před koncem dostala druhou žlutou kartu výborně hrající hradecká obránkyně Karolína Klempířová a hostující tým musel přečkat závěrečný nápor domácích. „Nikomu ty nervy nepřeju. Nepřijeli jsme do Brna v nejsilnějším složení, ale hráčky, které nastoupily, nechaly na hřišti všechno a zaslouží velký dík,“ chválí vítězné fotbalistky Hruška.

Lokomotiva Brno Horní Heršpice – FC Hradec Králové 1:2 (0:1)

Branky: 48. Haklová – 5. Antalíková, 80. Bulavová. Rozhodčí: Hanáková. ŽK: 66. Klempířová, 83. Svobodová (obě Hradec). ČK: 83. Klempířová. 130 diváků.

Sestava Hradce: Vršatová – Miklová, Novotná, Svobodová, Klempířová – Portychová, Mikysková (90+1. Vejrová), Antalíková (89. Pospíšilová), Hýlová – Bulavová, Plzáková (78. Syrová).