Zdenko Frťala: V každém zápase jde o hodně

24. 5. 2019   |   FC Hradec Králové
Ve 30. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítají Votroci Táborsko a oba soupeři jsou v diametrálně odlišné situaci. Zatímco domácí mají bez ohledu na výsledek jistotu čtvrtého místa v tabulce, hostům jde o holý život – na dálku bojují vyrovnanou bitvu o záchranu se Znojmem a se Žižkovem. „Absolutně to neberu tak, že nám o nic nejde. V každém zápase jde o hodně!“ hřímá Zdenko Frťala.

Votroci se sice proti Táborsku nemohou v tabulce posunout nahoru ani dolů, ale zápas proti soupeři hrajícímu o vše berou vážně. „Přistoupíme k tomu se vší zodpovědností a vážností. Chceme se rozloučit s fanoušky dobrým výkonem, protože sami cítíme, že v poslední době naše výkony ideální nebyly. Rádi bychom ukázali, co v nás je – i proto, že se nám baráž nepovedla,“ tvrdí Zdenko Frťala.

Hradecký trenér má k dispozici kádr téměř nezměněný oproti minulému utkání v Pardubicích, chybět bude navíc jen Michal Leibl, který dostal v derby osmou žlutou kartu sezony. Frťala by mohl dát šanci mladíkům, aby sbírali zkušenosti směrem k příští sezoně, ale hodlá především postavit nejsilnější možný tým. „V každém zápase se snažím dát prostor těm, kteří mají nejlepší aktuální formu. Sestava tedy bude vyplývat z toho, kdo se v týdnu jevil na tréninku nejlíp,“ vysvětluje.

Během jara mohla v některých utkáních některé hradecké fotbalisty svazovat blízkost baráže – remízou v derby však tahle vidina padla. Také proto mohou domácí nastoupit do zápasu uvolněně. „Může to sehrát určitou roli. Já se ale snažím klukům vtisknout to, že v každém zápase a tréninku musejí odevzdat maximum. Nemusí se dařit individuálně, nemusí se dařit týmu, ale teď už by neměla být faktorem psychika. Z kluků by to mělo spadnout,“ myslí si kouč.

Táborsko přijede do Hradce s maximální motivací uspět – Jihočeši potřebují získat stejně bodů jako Žižkov v Chrudimi a Znojmo ve Varnsdorfu, aby se zachránili. Je paradoxní, že do takové situace se dostali i s protřelými hráči, jakými jsou Jakub Navrátil, Pavel Pilík, Jiří Valenta nebo jedenáctigólový útočník Zbyněk Musiol. „Jejich tým je opravdu zkušený, celá fotbalová veřejnost je překvapená tím, že se nacházejí tam, kde se nacházejí. Možná si sami mysleli, že jarní část zvládnou, ale dostali se do problémů. Je to typický příklad toho, že jména samotná nic nedokážou,“ krčí rameny Frťala, víc ale soupeře hodnotit odmítá. „Až utkání ukáže, jestli se budou spoléhat na rychlé protiútoky, nebo se budou prezentovat aktivitou. My se chceme soustředit na sebe, abychom splnili vlastní taktický plán,“ má jasno.

Utkání proti FC MAS Táborsko začne v sobotu 25. května v 15:00 a po jeho skončení si Votroci pro fanoušky připravili malé překvapení na rozloučenou se sezonou.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: FK Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 1:2

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Důležitá výhra na Žižkově!