Zdenko Frťala: Hra Jihlavy má ligové parametry

13. 9. 2018   |   FC Hradec Králové
Poprvé v sezoně Votroci změří síly s týmem, který v minulém ročníku působil v nejvyšší soutěži. V tabulce se navíc nacházejí jen o skóre pod třetí Vysočinou. Utkání osmého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY to dává zvláštní lesk. „Jihlava v minulé sezoně hrála první ligu, sestoupila až v závěru. To je pro nás motivující. Čeká nás soupeř, který má ligové parametry,“ těší se na konfrontaci trenér Zdenko Frťala.

Druholigová soutěž se znovu rozjíždí po reprezentační pauze. Tu Votroci strávili na hřišti, ale i na paintballovém bojišti. „Tím jsme začali první týdenní blok, abychom si od fotbalu trochu vyčistili hlavu, a myslím, že to účel splnilo. Pak jsme se zaměřili dopoledne na kondiční složky, odpoledne jsme trénovali herní formou. Druhý týden už jsme směřovali k zápasu v Jihlavě,“ popisuje program uplynulých dvou sedmidenních cyklů Zdenko Frťala.

Tomu se během přestávky poněkud vyprázdnil seznam zraněných, na něm zůstávají jen hráči s dlouhodobějšími potížemi nebo ti, kteří se nestihli dát do pořádku. Největší problémy řeší Michal Trávníček, který je po diagnostické artroskopii kolene. Ta potvrdila přetržený zkřížený vaz. „Vůbec jsme nečekali, že zranění, které utrpěl ve Varnsdorfu, bude tak vážné,“ mračí se hradecký kouč.

Krátce před koncem přestupního období mu do kabiny přibyla posila, která má potenciál hru týmu pozvednout – Miloš Kopečný ze Zlína. „Vnímám ho jako hráče, který má v sobě buldočí vůli, zarputilost, je to profesionál. Věřím, že přinese kvalitu, protože má ligové a pohárové zkušenosti. Svým přístupem bude určitě příkladem v kabině,“ vítá pracovitého fotbalistu Frťala.

Utkání s Jihlavou bude pro jeho tým v této sezoně první konfrontací s mužstvem, které ještě v uplynulém ročníku hrálo nejvyšší soutěž. Po sestupu se Vysočina rychle rozjela, před reprezentační pauzou se však výsledkově poněkud zadrhla – v posledních třech zápasech získala dva body. „Jihlava určitě patří mezi top tři týmy druhé ligy. S výsledky v poslední době nemůžou být spokojeni, ale jejich hra má ligové parametry,“ upozorňuje hradecký kouč.

Na kvalitě soupeře podle něj nemění nic ani to, že přišel o dva důležité hráče – před koncem přestupového období odešli levý obránce Till Schumacher do Bohemians 1905 a kreativní záložník Jozef Urblík do Puskás Akadémia. „Schumacher je vítězný typ, podobný jako Miloš Kopečný. Urblík je kreativní hráč, který uměl rozhodovat zápasy. V podmínkách druhé ligy nadstandardní v tom, že dovedl dát gól ze střední vzdálenosti. Dispečer, lídr... To je větší ztráta než Schumacher. Na druhou stranu zase Jihlava dobře posílila a ligová zkušenost v týmu zůstala,“ komentuje poslední pohyby v kádru soupeře Frťala.

Utkání s Vysočinou Jihlava začíná v sobotu 15. září ve 13:00 a přímý přenos vysílá ČT Sport.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Erik Prekop: Nikdo to nepodcenil, odmakali jsme to

Rozhovory

Zdenko Frťala: Jsme spokojeni s výsledkem a prvním poločasem

Reportáž

Votroci porazili Chrudim góly v první půli