Votroci si před jarem povídali s novináři a s fanoušky

28. 2. 2019   |   FC Hradec Králové
Tradiční tiskovou konferenci před jarní částí sezony hostilo tiskové středisko Malšovického stadionu. Večer po ní následovalo setkání s fanoušky v A Sportu. Hlavní témata byla podobná – postupové ambice nebo stadion.

Novináře i fanoušky před sezonou nejvíc zajímalo, jestli chtějí Votroci postoupit do nejvyšší soutěže. „Jsme ve fázi budování týmu, který by byl konkurenceschopný v lize. Vzhledem k našemu postavení v tabulce by bylo alibi říkat, že postoupit nechceme. Na druhou strnu, nikdo nemá nůž na krku,“ prohlásil výkonný ředitel klubu Jiří Sabou.

„Motivace nás hráčů hrát první ligu je obrovská, ale jsme pokorní. Konkurence v týmu se zvedla, boj o sestavu bude těžší, to nás žene dopředu,“ přikyvoval za kabinu kapitán Radim Ottmar.

Podle hlavního trenéra Zdenka Frťaly je tým stoprocentně silnější než na podzim. „Naším prioritním úkolem bylo nastavit hráčům hlavy na to, že do každého utkání půjdou jako favoriti. Před žádným si nebudeme říkat, že by byl dobrý bod. Chceme vyhrávat,“ řekl kouč.

Do diskuze vstoupil i hlavní skaut klubu Ladislav Škorpil, který byl přítomen mezi novináři. „Postup by mělo být stěžejní slovo. Klub musí svou kvalitou práce dokázat veřejnosti a zastupitelstvu, že to má se stadionem cenu. Musíme zabránit tomu, že převládnou názory: Na co to budeme stavět, když si to můžete odehrát na Bavlně,“ hřímal.

K tématu stadionu se večer na setkání s fanoušky vyjádřil i Michal Leibl, který Votroky v zimě posílil z Ústí nad Labem. „Už jsem v kariéře otevíral dva nové stadiony – v Chomutově a v Ústí – a rád bych v Hradci otevíral třetí,“ usmíval se.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: Sezonu jsme nezabalili, budeme se rvát

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: 1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 2:1

Aktuální zprávy

Zastupitelstvo přiblížilo stavbu stadionu

×
Dnes v 17:00 | A tým
FC Hradec Králové
FK Ústí nad Labem