Votroci nadělovali na Dětské klinice Fakultní nemocnice

5. 12. 2018   |   FC Hradec Králové
Zatímco ostatní děti čekají na příchod Mikuláše, čerta a anděla doma, jsou i ty méně šťastné, které zrovna v těchto dnech musejí ležet v nemocnici. Právě těm se Votroci rozhodli pobyt na lůžku aspoň trochu zpříjemnit – a vyrazili mezi ně nadělovat v přestrojení za Mikuláše, čerta a anděla.

Bílý plnovous a berlu na sebe vzal Jakub Martinec, křídla navlékl Daniel Finěk a čertovské rohy nasadil Jiří Miker – a společně vyrazili na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde rozdali několika desítkám pacientů balíčky s koledou a podepsané kartičky.

Došlo i k několika zajímavým situacím: například když převlečení mladíci, kteří ještě nedávno hráli za dorost, vešli do pokoje, v němž ležely dvě sedmnáctileté pacientky. Ty měly ze tří postav pochopitelně spíš legraci, ale menší děti reagovaly, jak by se očekávalo. Fotbalisty zaskočil i zhruba desetiletý kluk, který místo odříkání básničky šel do skříně, vyndal z ní kytaru a hráčům předvedl menší koncert velmi vysoké úrovně. „Ten nás hodně překvapil. Celkově byly děti hodné, vypadalo to, že měli z naší návštěvy radost,“ usmíval se Martinec.

To dokládá i jeden devítiletý kluk, který si za básničku od Votroků balíček vykoledoval. „Jsou moc fajn, že přišli. Když mi řekli, že jsou fotbalisté, hodně mě to překvapilo. Řekl jsem si, že se určitě někdy podívám, jak hrají,“ slíbil.

Fakultní nemocnice Hradec Králové a FC Hradec Králové spolupracují na různých akcích, například letos na podzim se fotbalisté zúčastnili otevření první etapy unikátního Plicního parku v areálu FN HK, každoročně se koná také akce pro fanoušky hradeckého fotbalu, kteří darují krev na Transfuzním oddělení FN HK.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Zdenko Frťala: V každém zápase jde o hodně

Tisková zpráva

Víkendový program Votroků

Rozhovory

Jakub Šípek: Chceme se rozloučit s fanoušky výhrou