Ondřej Prášil: S Jihlavou to bude těžké – takové zápasy jsou pro nás dobré

11. 4. 2019   |   FC Hradec Králové
Ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítáme Jihlavu – soupeře, který je v tabulce o pět bodů nad námi na druhém místě. Domácí utkání s exligovým týmem je šancí přiblížit se mu a upevnit svou pozici na barážových příčkách. „Nebude to jednoduché. Ale těžké zápasy jsou pro nás dobré,“ říká asistent trenéra Ondřej Prášil.

Jihlavu Votroci na podzim na jejím hřišti porazili 1:0 a za výhrou půjdou i v domácím duelu s Vysočinou. I proto, že v posledních dvou utkáních naplno nebodovali. S Varnsdorfem doma prohráli, naposledy z Vlašimi vezli bod za remízu 0:0. „Ten zápas jsme zhodnotili, ale tím, že hrajeme už v pátek, byl mikrocyklus krátký, tak jsme se hned připravovali na Jihlavu,“ popisuje asistent trenéra Ondřej Prášil, jak probíhal necelý týden po minulém utkání. Při hodnocení bylo důležité, aby tým neklesal na mysli. „Víme, že jsme měli dva zápasy, které nám bodově nevyšly, ale hodnocení bylo takové, abychom s Jihlavou byli úspěšní a podali výkon, jaký chceme.“

Po prohře s Varnsdorfem se ve Vlašimi na několika postech proměnila základní sestava a je jisté, že ke změnám v ní dojde i zítra – nejen proto, že kvůli čtyřem žlutým kartám chybí Jakub Martinec. „Je možné, že některé změny budou, ale každopádně budeme chtít postavit to nejlepší, co máme, abychom byli úspěšní,“ odtuší Prášil.

Na hřiště se kromě Martince a dlouhodobě zraněných Michala Trávníčka s Martinem Matouškem nedostanou ani Jiří Kateřiňák a Jiří Janoušek. Ani u nich nominaci nedovolí zdravotní stav. Na druhé straně bude stát soupeř, který má právem postupové ambice – na jaře třikrát vyhrál, jednou remizoval a jednou odcházel jako poražený. „Čeká nás zkušený sebevědomý tým, který jaro odstartoval dobře – kromě zápasu ve Vítkovicích. Ten jim nevyšel spíš výsledkově než herně. Bude to naše konfrontace s týmem, který je v tabulce nad námi, takže to nebude jednoduché. Ale těžké zápasy jsou pro nás dobré,“ je přesvědčený Prášil. „V dobré sportovní formě jsou Šulc, Klobása a Zoubele. Jsou ofenzivní, Šulc pracuje na velkém prostoru a dokáže doplňovat spoluhráče z druhé vlny. Dal i svůj první druholigový gól, bude mít sebevědomí,“ upozorňuje na nebezpečné osobnosti v týmu Vysočiny.

Utkání se hraje v pátek od šesti hodin kvůli tomu, že v sobotu na Malšovickém stadionu proběhnou cyklistické závody Nova Cup. A Votroci věří, že i v netypickém termínu a za nepříliš příznivého počasí budou mít diváckou podporu. „Ve Vlašimi bylo vidět, že fanoušci přijeli a měli jsme je na své straně. Věříme, že když jsou schopní dojet tam, přijdou i na Malšovický stadion a poženou nás celé utkání dopředu,“ obrací se na příznivce Hradce Prášil.

Utkání proti Vysočině Jihlava začíná v pátek v 18:00.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Brankář Vízek: Vážím si toho, že jsem dostal šanci

Rozhovory

Remíza zápasu odpovídá, hodnotí kouč Frťala

Reportáž

Votroci si ze Sokolova vezou bod