Kouč dvanáctky: Výhra na domácím turnaji je velký úspěch

6. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
Na turnaji O pohár primátora města Hradce Králové triumfoval v kategorii U12 domácí tým Votroků. „Kluci jsou zvyklí na velké zápasy a jsou dobře mentálně připravení. Věří si,“ hodnotí svoje svěřence Petr Blažek, který ročník 2008 převzal po Václavu Hladkém. „Jsem s nimi týden, proto tu výhru považuju spíš za Vaškův úspěch. Udělal s kluky spoustu práce,“ říká kouč.

Považuješ vítězství na turnaji O pohár primátora města Hradce Králové za velký úspěch?

Určitě. Je to domácí turnaj, naposledy jsme ho vyhráli v téhle kategorii před nějakými pěti lety. Byly tam kvalitní týmy, takže vítězství bereme jako úspěch.

Za vámi skončily dva týmy Sparty, rudý a bílý, s oběma jste hráli. Byly nejtěžšími soupeři?

Ano. První den jsme hráli poslední zápas s rudou Spartou, a kdybychom nevyhráli, ani bychom nepostoupili do skupiny o první až šesté místo. Sice se nehrálo vyřazovacím způsobem, ale zamotalo se to tak pěkně, že jsme se stejným soupeřem hráli i druhý den poslední zápas – a bylo to kdo s koho. Jednoznačně to byl nejsilnější soupeř, velice dobře hrála i Žilina.

Jsi spokojený i s fotbalem, jaký jste předváděli?

Hráli jsme tak, jak chceme hrát napříč všemi kategoriemi – kombinačně po zemi s kvalitními individuálními výkony. V téhle kategorii se už objevují náznaky kombinace, kluky musím pochválit za hodně průnikových přihrávek, za to, jak řešili přečíslení. Určitě chceme, aby se všichni zapojovali do obranné i útočné fáze, to se nám dařilo.

U ročníku 2008 jsi teď nově. Je silný?

Určitě je. Mám je teprve týden, přede mnou je trénoval Vašek Hladký. Taky to je spíš jeho vítězství než moje. Kluky poznávám, i když mám výhodu, že je znám aspoň jmény a něco o nich vím, protože už tady funguju několik let. Individuální kvality mají... Je to třetí ročník, u kterého jsem jako hlavní trenér, u několika jsem byl jako asistent. A musím říct, že tihle kluci jsou strašně dobře mentálně připravení. Věří si, táhnou za jeden provaz. Není to klišé, je to z nich cítit. Jsou strašně soutěživí, člověk je nemusí ani na tréninku do ničeho nutit. Celkově je ten tým dobře složený. Když nastupujeme proti Spartě nebo Slavii, cítím ze svých kluků větší sebevědomí. Věří si i víc než tihle soupeři. To se mi líbí.

Minulý rok si tenhle tým zahrál s velkými kluby v Anglii, uspěl na různých prestižních turnajích v Polsku. Dodalo jim sebedůvěru právě to?

Stoprocentně. I tím, že udělali úspěchy, jsou takoví. U nás je znát na Spartě nebo Slavii, jak jsou jejich hráči rychlí – a na těchhle klucích je konfrontace s velkými kluby znát, jsou na tu rychlost zvyklí. Čím kvalitnější soupeř, tím lepší zápas jsme hráli.

Stmelily je i tyhle zážitky, když říkáš, že táhnou za jeden provaz?

Parta tam je skvělá. Vašek s nimi udělal soustu práce, my jsme se teď snažili na turnaji je před zápasy jen uvolnit. Aby si to užili. A to se mi na nich taky moc líbí – že umějí vítězství oslavit. To je super. Hned vytáhli dětské šampaňské, stříkali ho po sobě v kabině, křičeli pokřiky... Po turnaji jsme byli půl hodiny v dresech v kabině a slavili jsme. Jiní by se třeba těšili domů, tihle skákali, chtěli si to užít spolu.

POŘADÍ KATEGORIE U12 (PRVNÍCH 5 Z 24)

1. FC HRADEC KRÁLOVÉ

2. AC Sparta Praha – bílá

3. AC Sparta Praha – rudá

4. AS Trenčín

5. FC Fastav Zlín

kompletní výsledky ZDE

Nejlepší střelec: Föerster Lukáš - FCHK

Nejlepší brankář: Slavík Tomáš - FC Fastav Zlín

Nejlepší hráč: Kotíšek Vincent - AC Sparta Praha

POŘADÍ KATEGORIE U14 (PRVNÍCH 5 Z 28)

1. AC Sparta Praha

2. 1. FC Slovácko

3. Bohemians Praha 1905

4. SK Sigma Olomouc

5. SK Slavia Praha

...

10. FC HRADEC KRÁLOVÉ

kompletní výsledky ZDE

Nejlepší střelec: Daniel Rus - AC Sparta Praha

Nejlepší brankář: Jakub Jokl - MŠK Žilina

Nejlepší hráč: Jan Feit - AC Sparta Praha

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Pavel Krmaš: Votroci sobě? Hanba by mě fackovala, kdybych se nezapojil

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Aktuální zprávy

Potřebujeme stadion! Zapojte se do akce VOTROCI SOBĚ!