Je načase bodovat naplno, vědí Votroci

8. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
V pátek v podvečer čeká Votroky čtvrté utkání v rámci soutěžního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – a hradečtí dobře vědí, že proti Varnsdorfu je načase poprvé bodovat naplno. Na svém kontě mají zatím dvě remízy ze Sokolova a Líšně a porážku v dosavadním jediném domácím utkání s Duklou.

K první výhře v sezoně měli Votroci nakročeno už před necelým týdnem v Líšni, tam ale v divokém zápase o tříbodový zisk přišli pět minut před koncem. Za remízu 3:3 získali bod a v týdnu po utkání si v rámci tréninku sedli k dlouhému rozboru a diskuzi. „Nebyl to jen rozbor u videa, potřebovali jsme taky trochu vyčistit vzduch, co se týče věcí, které se nám nelíbily. Někdy je lepší posedět si a v emocích, ale ve finále s chladnou hlavou probrat situace, které by se neměly opakovat,“ popisuje dlouhé sezení s hráči Zdenko Frťala. „Hlavně jsem rád, že i kluci k tomu řekli svoje názory. Je důležité, aby jen nepapouškovali, co řekne trenér, a aby i sami měli vlastní pohled na věc,“ netají spokojenost s efektem debaty.

Votroci jsou odhodlaní nepříliš povedený začátek ligy napravit. Sami vědí, že měli mít v tuto chvíli v tabulce víc než dva body. „Vstup do sezony není hráčům lhostejný. Mrzí nás to všechny, bavili jsme se o tom, že úvod soutěže je důležitý pro každý tým. Je nejvyšší čas bodovat na sto procent,“ přesvědčuje Frťala.

Trenér chystal svoje svěřence na výzvu v podobě Varnsdorfu – skromného, ale nebezpečného soupeře ze severu Čech. Právě tam Frťala opakovaně úspěšně působil před svým příchodem do Hradce. „Varnsdorf se dost změnil od doby, co jsem odtamtud odešel. Oslabili v defenzivě, ale v útoku jsou hodně nebezpeční. Je to hodně běhavé mužstvo, které chce hrát fotbal a má na to dobrou typologii hráčů. Fotbalem se baví, to je jejich hlavní zbraň,“ charakterizuje protivníka hradecký kouč.

Varnsdorf v minulé sezoně ukázal, že Votroky potrápit umí – na svém hřišti i na Malšovickém stadionu je porazil shodně 1:0. „O to větší motivace pro nás je, abychom tyhle dva nezdary z minulé sezony napravili,“ říká Frťala.

Utkání s Varnsdorfem začíná v pátek 9. srpna v 18:00 a pro fanoušky bude jako tradičně na stadionu k dispozici stánek fanshopu. V něm budou kromě obvyklého širokého sortimentu v prodeji samozřejmě i nové pruhované dresy.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Zdenko Frťala: Podařilo se nám nastavit kabinu

Aktuální zprávy

Do akce VOTROCI SOBĚ se zapojují hráči i kluby

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků