Hradečtí fotbalisté navštívili Dětský diagnostický ústav v Plotištích

6. 12. 2018   |   FC Hradec Králové
Už patnáct let trvá spolupráce mezi FC Hradec Králové a Dětským diagnostickým ústavem v Plotištích. Také letos Votroci zavítali na besedu mezi děti, které nemají v životě tolik štěstí jako jejich vrstevníci. Návštěva Milana Černého a Jiřího Mikera v dětském zařízení proběhla ve velmi přátelském duchu.

Votroci přijeli na besedu s dětmi plni očekávání – a nestačili se divit. Malí klienti diagnostického ústavu si pro ně připravili hudební vystoupení, jeden z nich dokonce složil a předvedl i fotbalový rap, padla spousta neobvyklých otázek. „Jaká máte domácí zvířata? Hráli jste někdy proti Jičínu? Jak vám to šlo ve škole?“ ptaly se děti. „Čím myslíte, že jsou fotbalisté zajímaví pro dívky?“ přihlásila se směle do diskuze jedna paní učitelka.

Milan Černý a Jiří Miker pobyli mezi dětmi víc než hodinu, rozdali spoustu podpisů na plakáty, kartičky i do sešitů a na oplátku si odnesli vlastnoručně vyrobené dárečky a perníkové podkovy. „Bylo to silné a dojemné. Děti byly hrozně upřímné, vůbec se nebály ani nestyděly,“ divil se Černý.

Malí klienti ústavu fotbalistům slíbili, že jim návštěvu oplatí tím, že se přijdou v doprovodu vychovatelů podívat na některé z utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Sestřih ze zápasu

SESTŘIH: FK Fotbal Třinec - FC Hradec Králové 1:1

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků

Reportáž

Béčko poprvé vyhrálo – porazilo Bohemians