Filip Firbacher prodloužil smlouvu do roku 2022

9. 11. 2018   |   FC Hradec Králové
Vedení FC Hradec Králové prodloužilo smlouvu s talentovaným útočníkem Filipem Firbacherem. Jeho nový kontrakt vyprší 30. června 2022.

Šestnáctiletý útočník Filip Firbacher patří k největším talentům ve Fotbalové akademii FC Hradec Králové. Pravidelně nastupuje za družstvo U19, je stabilním členem české reprezentace U18. Na podzim se dostal do povědomí světové fotbalové veřejnosti, když ho britský deník The Guardian zařadil na seznam šedesáti největších talentů světového fotbalu.

V tomto týdnu skončila jednání mezi hráčem, jeho otcem Martinem, zastupující agenturou Sport Invest a vedením klubu o prodloužení stávajícího kontraktu. Ten nový platí do 30. června 2022. „Ve Filipovi vidíme velkou perspektivu, jsme rádi, že podepsal dlouhodobou smlouvu v našem klubu,“ okomentoval úspěšné završení jednání výkonný ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou.

Firbacher se postupně začleňuje i do A týmu Votroků, během podzimu už se zúčastňoval jeho tréninků a v plánu je, že s áčkem absolvuje i zimní přípravu.

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Rozhovory

Erik Prekop: Nikdo to nepodcenil, odmakali jsme to

Rozhovory

Zdenko Frťala: Jsme spokojeni s výsledkem a prvním poločasem

Reportáž

Votroci porazili Chrudim góly v první půli