Patnáctka porazila na penalty pražskou Slavii

19. 3. 2019   |   esebo
Kolektivní výkon a aktivní hra až do konce utkání přinesla starším žákům dva body.
15. kolo, sobota 16. 3. 2019, 14:30

SK Slavia Praha

3:2pen
2:2 (1:1) pk 3:1

branky: 4' Konečný Jakub, 48' Jurčenko David

FC Hradec Králové: Vlk Pavel - Jedlička David, Musil Matěj, Veselý Štěpán, Kutík Daniel - Maličký Adam, Hanuš Martin, Pospíšil David, Müller Daniel - Konečný Jakub, Jurčenko David

Ladislav BrožUtkání s velkým favoritem celé soutěže se hrálo za nepříjemného počasí, hosté se představili ve velmi dobrém světle, a i když byli kombinačně lepší než my, podařilo se nám s ním sehrát velice důstojnou partii a získat zaslouženě 2 body. Hosty jsme částečně zaskočili dobrým vstupem a aktivní hrou. Do vedení jsme se dostali již ve 4. minutě, když aktivní Jurčenko zachytil chybnou přihrávku soupeře a nezištně vybídl ke skórování Konečného - 1 : 0. V 10. minutě jsme měli šanci, Jurčenko však nastřelil hostujícího brankaře. Hosté po zásluze vyrovnali ve 12. minutě po pěkné kombinační akci, když jsme zbytečné ustupovali až do vápna. Do konce poločasu se nic podstatného neudálo, hosté výborně kombinovali, my jsme neméně dobře a aktivně bránili. I do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, ve 37. minutě Konečný sklepl na Jurčenka, toho však vychytal hostující brankař. Do druhého vedení jsme se dostali ve 48. minutě, když se po vysunutí Jedličkou prosadil výborně hrající Jurčenko - 2 : 1. Stejný hráč mohl utkání rozhodnout v 60. minutě, kdy po přihrávce Konečného opět střílí do brankaře a v 61. minutě střílí nad branku soupeře... Bohužel, nedáš - dostaneš se v plné míře potvrdilo v 66. minutě, kdy hosté po zaváhání naší obrany vyrovnali na 2 : 2. V penaltovém rozstřelu se zaskvěl Vlk, který 3! penalty chytil !!! Pochvala patří celému týmu za kolektivní pojetí, aktivní a agresivní hru, hráči dřeli do poslední minuty. Výborné utkání sehrál Jurčenko, hodně práce pro tým odvedl Pospíšil. Tento výkon a výsledek musí být motivující pro další práci, ale: "s hlavou nahoře, s nosem dole !"