Votroci vstoupili do Zimní Tipsport ligy 2018 remízou s Jihlavou

10. 1. 2018   |   FC Hradec Králové
Prvním soupeřem, který čekal na náš tým v základní skupině Zimní fotbalové TIP SPORT ligy 2018, byla Jihlava. Na lavičce našeho soupeře stála nová trenérská dvojice Svědík - Šmarda, u nás pak šlo o premiéru pro asistenta Ondřeje Prášila. V našem dresu se také představili všichni nově příchozí hráči Kropáček, Kvída a Eliáš.
Tipsport liga, středa 10. 1. 2018, 11:00

FC Vysočina Jihlava

2:2
2:0
FC Vysočina Jihlava: 1.poločas: Valeš – Turyna, Popovič, Štěpánek, Tlustý, Schumacher, Fulnek, Mara, Nový, Urblík, Marcin 2.poločas: Rakovan - Krejčí, Mašič, Daníček, Pecháček, Klíma, Řezáč, Zhou, Štěpánek, Schumacher, Fulnek,
FC Hradec Králové: 1.poločas: Ottmar – Nosek, Čech , Kvída, Schwarz, Shejbal, Súkennik, Pajer, Martan, Kropáček, Vlkanova 2.poločas: Vízek - Miker, Zorvan, Krátký, Janoušek, Funda, Šípek, Bederka, Mudra, Plašil, Eliáš

Prvním soupeřem, který čekal na náš tým v základní skupině Zimní fotbalové TIP SPORT ligy 2018, byla Jihlava. Na lavičce našeho soupeře stála nová trenérská dvojice Svědík- Šmarda, u nás pak šlo o premiéru pro asistenta Ondřeje Prášila. V našem dresu se také představili všichni nově příchozí hráči Kropáček, Kvída a Eliáš.

Do zápasu vstoupili aktivněji hráči z Vysočiny, ale první možnost ke skórování si vypracovali naši hráči v 9.minutě. Závar před brankou Valeše, kdy míč poskakoval doslova po brankové čáře, jsme však nevyužili.Brzy však zahrozili i jihlavští hráči, když nejprve dělovka Fulneka rozezvonila tyčku Ottmarovy svatyně, a vzápětí si náš brankář poradil i s dorážkou Marcina.

V 17. minutě se připomněli opět Votroci, když Martan posadil přesným centrem míč na hlavu Súkenníka, ale Valeš neměl problém míč chytit. Ve 20. minutě již gólově uhodilo. Bohužel se prosadil náš protivník. Rozhodčí přehlédl faul ve našem obranném vápně na Shejbala a volný Urblík z vápna vymetl šibenici – 1:0. Uběhlo jen pár minut a prohrávali jsme již o dvě branky. Jihlava předvedla pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Marcin, který křížnou střelou poslal míč přesně k levé tyči Ottmarovy branky – 2:0.

Votroci mohli v první půli korigovat hned několikrát. Za zmínku určitě stojí akce, které předváděl Adam Vlkanova, který nejprve sebral míč obraně Jihlavy, odcentroval před Valešovu branku, ale obránci Ježků dokázali míč odhlavičkovat do bezpečí.Hned vzápětí prováhal po Adamově přihrávce správný okamžik pro střelu novic v černobílém dresu Kropáček. Obrovskou šanci, či spíše šance, jsme pak měli v 36. minutě, kdy po rohovém kopu Hradce jihlavští hráči několikrát vykopávali balón z brankové čáry. Tlak, který si Votroci vytvořili, tak ke snížení stavu nevedl a Jihlava šla do kabin spokojenější s dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu Jihlava vystřídala většinu postů, Hradec Králové pak poslal celou novou jedenáctku. Ta se mohla dočkat snížení v 53. minutě, kdy po důrazném Šípkovi dostal míč na levačku Miker, ale jeho střelu zatavila spojnice břevna a pravé tyče! A další tyčka pak zastavila míč směřující do branky v 60. minutě. Autorem střely byl Marek Krátký.

Zasloužené branky jsme se dočkali až v minutě 66., kdy centr Fundy zužitkoval Jiří Miker – 2:1. Pomohlo nám i nedorozumění gólmana Rakovana s vlastním obránce. Branka byla spravedlivou odměnou za aktivitu, kterou hradečtí hráči hýřili.

Hned po minutě další šanci vypracoval Funda, ale jeho příhru před branku dokázal zneškodnit Rakovan. Obrovskou šanci vyrovnat měl v 71. minutě Miker, které však z ideální pozice hlavičkoval mimo tyče Rakovanovy branky. Pochvalu spoluhráčů si za nádherný centr zasloužil aktivně hrající Krátký.

Tlak černobílých neustával, hrálo se hlavně na polovině Jihlavy, ale vyrovnávací branka ne a ne přijít. Rakovan uspěl i po tvrdé střele Šípka, který z hranice vápna z otočky napálil míč k pravé tyčce. Zasloužené vyrovnání přišlo za pět minut dvanáct, tedy v 85. minutě. Debutující Eliáš překonal přesnou přihrávkou obranu Vysočiny, míč si ideálně zpracoval Šípek, který poslal před branku přesnou přihrávku a střelec dnešního zápasu Jiří Miker míč pohodlně doklepl do sítě za bezmocného Rakovana – 2:2!

A v posledních minutách tlak Hradce neustával, defenziva soupeře a brankář Rakovan však již definitivní obrat nepřipustili. Votroci tak vstoupili do turnaje remízou 2:2, když hlavně ve druhé polovině utkání ligového soupeře jasně přehráli.