Votroci v poháru MOL Cup končí

14. 3. 2018   |   Redakce
Čtvrtfinálové utkání poháru MOL Cup začalo velkou šancí Martana, která skončila na levé tyči Zlína. Žlutomodří se ujali vedení na začátku druhého poločasu, když se uchytila hlavička Kopečného. Pak přišlo několik nevyužitých šancí Votroků, leč bez gólového efektu. O postupu Zlína do semifinále poháru MOL Cup definitivně rozhodl v závěru Holzer, který využil rychlého protiútoku.
5. kolo, středa 14. 3. 2018, 17:00

FC Zlín

0:2
0:0

Branky: 53. Kopečný, 87. Holzer. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kotalík. ŽK: 86. Kvída - 81. Bartošák. Počet diváků: 770.

FC Hradec Králové: Vízek – Černý (88. Súkenník), Kvída, Čech, Urma – Pajer, Zorvan, Schwarz (68. Šípek) – Martan, Funda (63. Vlkanova) – Pázler.
FC Zlín: Zlámal – Kopečný, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai (46. Mehanović), Jiráček, Hronek, Holzer – Vukadinović (89. Džafič) – Vyhnal (71. Železník).

Hned ve 4. minutě utkání mohli jít Votroci zcela nečekaně do vedení. Hostující obrana zaváhala, Zorvan přiťukl na Martana, který v ideální pozici nastřelil levou tyčku zlínské branky, to byla velká škoda! Ševci se postupem času dostávali více do hry, z čehož pramenily některé zajímavé situace. Jako třeba když Vukadinovič vyslal za obranu Vyhnala, ten se ocitl ve velké šanci, ale skvěle zasáhl brankář Patrik Vízek.

Ačkoliv hosté drželi častěji míč na svých kopačkách, kombinovali, tak ke střeleckému zakončení se nedostávali tak často, jak by si jistě jejich zkušený kouč Vlastimil Petržela představoval. I prosto se šlo do kabin za nerozhodného bezbrankového stavu.

V 53. minutě se po pohledné a rychlé akci dostali hosté do vedení. Na levém křídle si míč zpracoval Bartošák, který vyslal přesný centr na hlavu Kopečného. Jeho prudkou hlavičku stačil gólman Vízek již pouze zblokovat, 0:1. Hradečtí mohli o několik minut později vyrovnat. Ve stoprocentní možnosti se z ničeho nic objevil po centru Martana Jirka Funda, ten si však zcela osamocený nedokázal míč ideálně zpracovat a jeho střelu zneškodnil vyběhnuvší Zlámal. To byla druhá neproměněná gólová šance z dílny Votroků.

Hradec Králové se nadále vrhal do útoku, čemuž pomohl i příchod Vlkanovy a mladíka Šípka. Pěknou pumelici vyslal právě prvně jmenovaný v 70. minutě, gólman Zlámal měl plné ruce práce, aby udržel čisté konto před dorážejícími Votroky. Rychlé brejky byli pro svěřence kouče Karla Havlíčka ve druhém poločase účinnou zbraní. Chybělo tomu jediné, přesný zásah mezi tři tyče.

Domácí byli i závěru aktivnějším týmem. Nepřesně pálil například aktivní Šípek. V 87. minutě bylo ovšem rozhodnuto. Zlín využil rychlého protiútoku, na jehož konci byl Holzer, ten střelou na zadní tyč propálil brankáře Vízka, 0:2.

Karel Havlíček (trenér FC Hradec Králové): "Soupeři pomohlo střídání na začátku druhého poločasu, kdy šel do hry Mehanovič. Po prvním gólu Zlína jsme si vytvořili ještě řadu šancí, ale chyběla nám přesnost v zakončení. Kdybychom vyrovnali, mohlo to dopadnout jinak. Samozřejmě Zlín má velmi kvalitní a zkušené mužstvo. Nyní se musíme soustředit už jen na druhou ligu, abychom předváděli podobné výkony, ale s lepším koncem."

Vlastimil Petržela (trenér FC Fastav Zlín): "Přesně takové utkání jsem čekal. Bylo z obou stran velmi bojovné. Ne všichni hráči šli do toho naplno, ale samozřejmě jsem rád, že jsme zápas zvládli. Měli jsme problém s tím, že jsme nedokázali udržet balon, tím jsme se dostávali pod tlak. Rozhodující moment byla první vstřelená branka."