V poločase rozhodnuto. Fotbalistky vysoko podlehly Spartě B

15. 10. 2023   |   jt
Fotbalistky FC Hradec Králové prohrály v 8. kole druhé ligy na hřišti Sparty Praha B vysoko 0:7. Vedoucí tým soutěže rozhodl o svém vítězství již v prvním poločase. V dalším kole se Východočešky, které jsou v tabulce páté, utkají s Duklou Praha.
8. kolo, neděle 15. 10. 2023, 11:00

AC Sparta Praha B

7:0
5:0

Branky: 51. a 85. Skrčená, 17. Corneil, 25. Marcinková, 33. Motyčková, 37. Lindáková, 39. Freislerová. Rozhodčí: Petrželková – Strejcová, Marušinová. Bez karet. Diváci: 68.

AC Sparta Praha B:

Kožuriková – Corneil (46. Hoffmann), Bárková, Motyčková, Svobodová – Skrčená, Truxová, Polcarová (63. Netušilová) – Marcinková, Freislerová, Lindáková (83. Altmanová).

Mikanová – Vejrová, Portychová, T. Novotná, Kotoučková – Ličmanová (46. Soukalová), V. Svobodová, Schánělová (66. Duchatschová), Zemanová, Hrušková – Chocholoušová.

V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání fotbalistek Hradce Králové na trávníku rezervy pražské Sparty. Domácí hráčky po výborném výkonu Východočešky, které se stále nemohou vymanit ze zdravotních problémů v týmu, od úvodních minut přehrávaly a osudu utkání rozhodly již po půlhodině hry. A to se ještě několika skvělými zákroky blýskla brankářka Dora Mikanová.

Sparťanky se poprvé střelecky prosadily po čtvrthodině hry, kdy se hlavou trefila Tristan Corneil. Následně hradecké obraně utekla kapitánka Kateřina Marcinková, která udělala kličku i gólmance Mikanové a vstřelila druhý gól. V rozmezí 33. až 39. minuty hradecký celek inkasoval třikrát. Postupně se prosadily Adéla Motyčková, Radka Lindáková a Julie Freislerová.

Po přestávce se výkon hostujících hráček zlepšil, přesto sparťanky skóre navýšily, když se v úvodu a na konci poločasu prosadila Lucie Skrčená.

Hradecké fotbalistky, které jsou v tabulce páté, se musejí rychle z vysoké prohry oklepat a zvládnout poslední dva ligové duely podzimu na hřišti pražské Dukly a doma s FC Praha.

Výsledky - 8. kolo: Líšeň - Dukla Praha 2:4, Olomouc - Prague Raptors 1:1, Teplice - FC Praha 0:2.

Další utkání - 9. kolo: neděle 22. října, 17.00: Dukla Praha - FC Hradec Králové (hř. Juliska UMT).

Václav Hladký, trenér: „Dnes nám Sparta dala fotbalovou lekci. Po celý zápas byla prakticky ve všem lepší. Pro nás je to těžká porážka, ze které se musíme rychle oklepat a připravit se na závěrečné zápasy sezony.“

Tereza Kotoučková, obránkyně: „Do zápasu jsme nevstoupily úplně nejlépe. Od začátku utkání byla lepším týmem Sparta, která nás k ničemu nepustila. Jak již bylo několikrát zmíněno, podzimem nás provází velká marodka, která si vybírá svou daň. Téměř každý zápas hrajeme v jiné sestavě. První poločas byl za mě nejhorším poločasem celé podzimní části. Nebyly jsme důrazné v osobních soubojích a celý poločas jsme pouze bránily soupeře. Do druhé půle jsme vstoupily mnohem lépe. Zlepšily jsme pohyb na hřišti a naše hra se zvedla. Bohužel to na Spartu, která hrála velmi dobře, nestačilo. Pro nás je tento zápas velkou lekcí. Věřím, že se z tohoto zápasu poučíme a zapracujeme na našich chybách. I když se nám v podzimní části příliš nedaří, tak vidím v našem týmu velkou morální sílu a věřím, že na jaře ztracené body doženeme."