Třetí porážka v řadě. Rezerva padla v Živanicích 1:2

29. 3. 2024   |   Melánie Moníková
B-tým Votroků prohrál regionální bitvu v Živanicích nejtěsnějším možným rozdílem. V první půli se ani jeden z celků nemohl delší dobu prosadit. Domácím se to nakonec povedlo ve 40. minutě, kdy je hlavou poslal do vedení Kopecký. Po změně stran následovala další hluchá pasáž, kterou Sokol ukončil v 73. minutě druhým gólem. Radova trefa z penalty v závěru střetnutí tak na dělbu bodů neměla vliv.
20. kolo, pátek 29. 3. 2024, 16:30

TJ Sokol Živanice

2:1
1:0

Branky: 40. Kopecký, 73. Polák – 83. Rada (penalta).
Rozhodčí: Jansa – Stieber, Beneš.
Žluté karty: 67. Spěvák, 83. Buriánek – 58. Rada.
Diváci: 245.

TJ Sokol Živanice:

Bartaloš – Buriánek, Spěvák, Staněk, Chocholatý – Langr – Polák, Svoboda (89. Hajník), Kopecký (72. Pilný), Zvěřina (61. Nikodem) – Petrus (72. Holec).

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Hlaváč (77. Šimon), Holovatskyi, Baloun – Mahr, Kejř (89. Šípek), Rada, Vobejda, Boniš (46. Kadrmas) – Hruška (46. Jurčenko), Březák (77. Musil).

Z počátku se hrál spíše opatrný fotbal bez větších šancí. První výraznější příležitost přišla po necelých deseti minutách hry, ale sražená střela domácích skončila v náruči gólmana Hradce. Krátce poté měli jistou možnost i Votroci, kteří však selhali již ve finální fázi a k zakončení se tak vůbec nedostali.

Domácí postupně převzali otěže utkání a Votroky do mnoha šancí nepustili. Po první čtvrthodině zápasu se ke střele z dálky dostal Buriánek, balón však poslal vysoko nad bránu. Ve 20. minutě nebyli domácí daleko od otevření skóre, když se k zakončení dostal opět Buriánek, před kterým obrana Hradce zametla balón v poslední chvíli do zámezí.

S blížícím se koncem první půle přidali domácí na aktivitě. Po půlhodině hry byl ve velké šanci Staněk a mnoho nechybělo, aby se prosadil, jeho hlavička však postrádala potřebnou přesnost. Ve 35. minutě měl tutovkou na kopačce Polák, ani on však nemířil přesně. Živanice však nakonec přeci jen ze svého tlaku těžily, když se závěru úvodního dějství hlavou prosadil Lukáš Kopecký. Votroci tak po prvním poločase ztráceli na soupeře jednu branku.

Do druhé půle vstoupili Hradečtí podstatně lépe. Již po pár minutách mohl skóre srovnat Kejř, který jen těsně minul branku soupeře. Krátce poté zahrávali hosté přímý kop, ze kterého však žádná větší šance nevznikla. Votroci však i nadále drželi svého soupeře u jeho šestnáctky a tlačili se za vyrovnávací brankou.

Druhé dějství se odehrávalo převážně na polovině Živanic, které se dlouhou dobu do ničeho většího se nedostaly. V 64. minutě měl další nadějný pokus Kejř, jeho střelu však gólman Bartaloš zvládl vyrazit. Míč do sítě pak nemířil ani po následném rohovém kopu. Několik okamžiků poté se domácí dostali do rychlého protiútoku, ze kterého se jim, díky trefě Lukáše Poláka, podařilo vedení zdvojnásobit.

V závěrečné čtvrthodině se domácí dostali k nebezpečnému zakončení, nicméně Holcovu střelu Čábelka vyrazil a následná Nikodemova dorážka letěla vysoko nad bránu. Votroci i na sklonku utkání hráli aktivně a tlačili se za gólem. Dočkali se ho v 84. minutě, když byla po faulu na Mahra odpískána penalta, kterou s přehledem proměnil Jakub Rada. Hradečtí však následně srovnat nestihli, a z Živanic tak žádné body neodvezli.

Hodnocení Adriána Rolka

„První poločas byl z naší strany velice špatný, po počáteční aktivitě jsme úplně přestali hrát – nepřihráli jsme si, neběhali jsme, což nakonec vyústilo do gólu domácích na 1:0. Do druhé poloviny jsme trochu změnili rozestavení, začali být aktivnější a soupeř nic neměl. Jenže potom se jednou dostal k naší brance, když jsme v rozehře udělali chybu, kterou protivník potrestal gólem na 2:0. Pro nás už to pak bylo hodně složité, povedlo se nám jen korigovat z penalty na 1:2. Je to špatné, protože porážek už je trochu moc. Musíme se teď připravit na Most, abychom tuhle sérii ukončili.“

Sebevědomý vstup do boje o Evropu, Votroci přejeli Olomouc 3:1