Opavští otočili zápas v samotném závěru. Votroci jedou ze Slezska s prázdnou.

17. 11. 2017   |   Admin - David
Poslední podzimní zápas na půdě hostujícího celku zavedl Votroky na horkou půdu opavského SFC. Domácí vstoupili do soutěže s jednoznačným cílem, vybojovat po letech opět prvoligovou příslušnost. Hradečtí po většinu zápasu vedli, ale o to přišli v samotném závěru, kdy se domácí fotbalisté gólově prosadili v 83. a v 86. minutě.Za Votroky vstřelili branky Pázler a Vlkanova.
15. kolo, pátek 17. 11. 2017, 13:00

Slezský FC Opava

3:2
0:1

Branky: 65. Jurečka, 83. Smola, 86. Puškáč - 26. Pázler, 75. Vlkanova, Rozhodčí: Lerch – Blažej, Hock, ŽK: 25. Zapalač – 44. Pajer, Počet diváků: 3122

Slezský FC Opava: Šrom – Hrabina (60. Jurečka), Žídek, Simerský – Kayamba, Jursa, Schaffartzik, Zavadil, Zapalač (81. Stříž) – Smola, Kuzmanovič
FC Hradec Králové: Lindr – Mudra, Bederka, Nosek ©, Pajer – Schwarz, Janoušek – Martan, Zorvan (65. Šípek), Vlkanova (90+2. Miker) – Pázler (73. Žondra)

Domácí začali svižně, první střelu směrem na Lindra vyslal Hrabina již v úvodní minutě utkání. Mířilvšak nad, stejně jako o chvíli později na druhé straně Janoušek. Skutečně velká možnost ke skórování přišla v minutě dvanácté, když domácí zahráli rohový kop, ke střele se dostal domácí kapitán Kuzmanovič. Naštěstí pro náš tým mířil vysoko nad. Hned po pár desítkách vteřin vlétl s míčem na noze do našeho vápna Kayamba a tvrdou střelou k tyči nechal vyniknout Jirku Lindra.

Domácí i nadále tvořili hru, přesto s k velmi nebezpečnému zakončení dostali i Votroci. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu hlavičkoval mimo tři tyče Pázler. Rozhodující moment přišel v dvacáté páté minutě, kdy domácí obraně uprchl Vlkanova, Zapalač ho ve vápně fauloval zatažením za rameno a rozhodčí Lerch ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Míč si postavil kanonýr Honza Pázler. S jeho střelou si sice gólman Šrom poradil, k vyraženému míči se však opět Pázler dostal a napodruhé ho už nekompromisně poslal do sítě, 0:1.

Domácí obdržená branka nijak nezlomila, právě naopak, o to usilovněji vrhali své síly do ofenzivy, mozkem jejich akcí byl především zkušený Zavadil. I slušně zaplněné tribuny své borce ukázkově podporovaly a hnaly Slezany za vyrovnáním. Obrana černobílých tlaku statečně čelila. A co už prošlo, pochytal Lindr. V samém závěru fauloval těsně před velkým vápnem Pajer. K míči se postavil již zmíněný Pavel Zavadil, míč však uvízl ve skrumáži těl. O minutu později se situace opakovala, centr naši obránci odvrátili, ke střele se ale na hranici vápna dostal Kayamba, naštěstí mířil nepřesně. Když vzápětí píšťalka rozhodčího Lercha ukončila první dějství zápasu, mohli jsme si oddychnout, protože tlak Opavy byl v závěru poločasu velmi silný.

Druhý poločas začal obrovskou šancí domácích borců, když se po pravé straně prosmýkl hbitý Kuzmanovič, z pozice od brankové čáry míč předložil před branku Jiřího Lindra, kde stál připravený Smola. Ten však z několika metrů hradeckou svatyni vysoko přestřelil. O deset minut později přišla další loženka z kopaček domácích, přesněji z hlavičky Zapalače, který si naběhl na centr Kayamby, ale ochránce hostující branky byl na místě a míč konečky prstů vyškrábl na roh. Místy drtivý tlak však Votroci nevydrželi a inkasovali v 65. minutě po hlavičkové dorážce nového muže na hřišti Jurečky, 1:1. Je však otázkou, zda střelec nestál v ofsajdovém postavení.

V sedmdesáté minutě domácí stadion jen zahučel. Přímý volný kop ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů prováděl Zapalač a míč skončil jen několik centimetrů vedle Lindrovy brány. Zato o pět minut později doslova ztichl. Votroci po pravé straně provedli ukázkovou kombinaci, kdy finální přihrávku na volného Vlakanovu směřoval Pajer. Adam si míč ještě zpracoval a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:2.

Po vedoucím gólu Votroků se hra trochu zklidnila, i když domácí měli i nadále velkou snahu, dostávat se na dostřel Lindrovy branky. Tlak však nebyl již tak intenzivní. Je jen škoda, že v době sedm minut před koncem, kdy už Votroci hru vyrovnávali, utekl po pravé straně Kayamba Mudrovi, poslal přihrávku před branku hradeckých fotbalistů a propadlý míč za záda bezmocného Lindra propálil Smola, 2:2. A bylo ještě hůř. Pět minut před koncem si domácí útočník Puškáč udělal v hostující obraně den otevřených dveří a k tyči poslal domácí do vedení 3:2. To byl šok, ze kterého se svěřenci trenéra Havlíčka již nevzpamatovali. Domácí si samotný závěr utkání již pohlídali a připsali si do tabulky všechny body. Votroci jim však byli důstojným soupeřem, ale na to se konečná tabulka již ptát nebude. Škoda.