Juniorka veze ze Slavie bod za remízu 2:2

11. 9. 2017   |   Admin
Královehradečtí votroci přijeli do hlavního města dobře naladěni, v zádech totiž měli z posledních tří kol plný počet bodů. To výkony Slavie připomínají počasí, a i možná proto po prohře a výhře přišla i remíza. Sešívaní totiž hráli s Hradcem nerozhodně 2:2.
7. kolo, pondělí 11. 9. 2017, 11:00

SK Slavia Praha

2:2
1:2

Branky: 2. Vejvar, 83. Drozda – 34. Zorvan, 45. Jukl. Rozhodčí: Severýn – Flimmel, Pečenka. ŽK: Sintean, Havrda, Stropek – Střelec, Zorvan. Diváci: 100.

SK Slavia Praha: Otáhal – Drozda, Schnürer (46. Havrda), Stropek, Nabijev (81. Stehno), Sintean (71. Čvančara), Badocha (46. Lauricella A.), Kovařík, Trapanovski (8. Lauricella M.), Bucha.
FC Hradec Králové: Mach – Pajer, Miker (90. Kundrt), Chocholatý, Trávníček, Zorvan, Shejbal (68. Brokeš), Střelec (34. Vukčevič), Bexigas (77. Gjinollari), Bederka, Jukl.

Úvod zápasu vyšel Pražanům skvěle. Již ve druhé minutě parádní pas za obranu zpracoval ve vápně Jan Vejvar a otevřel stav utkání. Později domácí museli nuceně střídat po zranění Trapanovskiho, jejich útočné snažení to ale nezkazilo.

V 15. minutě se dostali slávisté do přečíslení, tentokrát ale hosty zachránila branková konstrukce. Domácí tým byl nadále aktivnějším a tvořil si dost šancí, třeba jako po půl hodině hry, kdy Mach zasahoval konečky prstů. Nevyužité možnosti nakonec Slavii mrzely, ve 34. minutě totiž z ničeho nic udeřil svou střelou Filip Zorvan.

Aby toho nebylo málo, těsně před koncem poločasu šli Votroci dokonce do vedení. Tentokrát skončil v síti pokus Roberta Jukla.

Sešívané tento gól na dlouho položil, naopak Hradec už nemusel nikam spěchat. Šancí tak tedy výrazně ubylo, pouze hosté navyšovali svůj počet rohovým kopů. V 82. minutě nenápadná akce Pražanů skončila faulem, po kterém se kopal přímý kop. Na jeho centr si vyskočil Libor Drozda a dokázal vyrovnat.

Hra se poté úplně překlopila. Velkou honbu domácích za třemi body zachránila v nastavení už podruhé v utkání tyč.

Hodnocení, Karel Krejčík - trenér: Začátek utkání jsme nezvládli a hned z první akce domácích jsme inkasovali. Vysunuli jsme presování, začali kontrolovat hru a podařilo se nám otočit výsledek utkání v náš prospěch. Na začátku druhého poločasu jsme měli několik zajímavých akcí, kdy jsme mohli utkání rozhodnout v tříbodový zisk, ale toho jsme nevyužili. Přestali jsme být aktivní, domácí nás začali přehrávat a po zásluze vyrovnali z trestného kopu, když jsme špatně obsadili hráče v našem pokutovém území. Dnes to z naší strany nebyl zrovna