Těžká prohra na jihu Čech. Votroci inkasovali hned čtyři branky

4. kolo, neděle 20. 8. 2017, 17:00

SK Dynamo Č. Budějovice

4:1
2:0

Branky: 12. Čavoš, 40. Táborský z PK, 51. Plašil vlastní, 54. Mashike – 75. Pázler. Rozhodčí: Dubravský – Dresler, Lakomý. ŽK: 85. Wermke, 86. Pešek – 39. Ottmar. Počet diváků: 1516.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Řezáč, Novák, Kladrubský, Helešic – Wermke (88. Pouček), Čavoš, Javorek, Pešek (89. Moravec) – Mashike, Táborský (76. Kadula)
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Bederka (69. Nosek), Plašil, Shejbal – Jirsák (56. Krátký), Schwarz – Martan, Zorvan (43.Žondra), Vlkanova – Pázler.

Votroci odjeli z města pod Bílou věží k zápasu na jih Čech do města pod věží Černou. Jejich základní sestava nedoznala proti předchozím utkáním žádných změn. Souboj 4. kola mezi budějovickým Dynamem a naším týmem byl zápasem o průběžné první místo v tabulce FORTUNA národní ligy. Tak byly karty rozdány díky výsledkům ostatních zápasů a také díky úplně totožným statistikám obou týmů po odehrání třech podzimních kol (7 bodů, 6:3). Po odehrání devadesáti minut bylo jasné, že se nadvlády v druholigové tabulce ujme domácí Dynamo České Budějovice.

Zápas začal z obou stran velmi opatrně, kdy ani jeden z týmů nechtěl zbytečně chybovat. První střeleckou pozici si tak připravil Petr Schwarz, ale jeho střelu z vápna jeden z domácích hráčů na hraně malého vápna srazil. Tu druhou si připravilo o dvě minuty později Dynamo a byla to hned šance gólová. Ve 12. minutě si na centr Wermkeho naběhl před branku Votroků zcela osamocený Čavoš a z blízka nedal Ottmarovi šanci ani zareagovat, 1:0.
Obdržená branka domácím vlila energii do žil, byli živější a na hřišti o dost nebezpečnější. Naopak náš tým působil hodně zaskočeným dojmem. Do hry se Votroci dostali až po odehrání dvaceti minut a bylo z toho pár pěkných akcí, po kterých se svěřenci trenéra Karla Havlíčka dostali i do zakončení. Změnit stav zápasu se snažil například Adam Vlkanova, který po samostatné akci pálil z vápna těsně nad horní tyčku Křížkovy branky.

O pár chvil později pak skákavou střelu vyslal na domácího brankáře Milan Černý. Po pěkné kombinaci zakončoval po půlhodině hry opět Vlkanova. Tentokrát si s jeho střelou Křížek poradil bez větších problémů. Hradečtí v těchto fázích zápasu zatlačili Dynamo na jeho polovinu, ale bohužel se nedokázali střelecky prosadit. Jako tomu bylo v případě Zorvana, který nedoskočil na příliš vysoký Martanův centr.

Naopak na druhé straně musel Radim Ottmar řešit prudkou přízemní střelu, kterou se po individuálním uvolnění prezentoval Mashike. Velké problémy přiinesla Hradci 38. minuta, když si za obranu naběhl domácí Pešek, Ottmar ho v souboji fauloval a Dynamo kopalo pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Táborský, 2:0. Domácí tak zvýšili vedení v době, kdy se dlouhé minuty prakticky nedostávali ze své poloviny. Do konce prvního poločasu se již nic zásadního neudálo, snad jen střídání Žondry za Zorvana. Znovu tedy Votroci odcházeli na poločasovou pauzu jako prohrávající tým, poprvé v sezóně však ztráceli ne jednu, ale hned dvě branky
Do druhého poločasu jsme nastoupili s přáním vrátit se rychle do zápasu. Jenže místo snížení a zdramatizování utkání přišel v 51. minutě další tvrdý direkt Českých Budějovic. S obranou Hradce si pohrál Pešek a jeho centr, po nešťastné teči Plašila, skončil potřetí v síti za zády bezmocného Radima Ottmara, 3:0. Zmar hostujícího celku a pohodu domácích pak dokumentovala 54. minuta, kdy po dalším centru pálil z malého vápna zcela osamocený Mashike a zvýšil na hrozivých 4:0
Fotbalisté Hradce Králové byli po úvodu druhé poloviny evidentně otřeseni a Dynamo si vytvářelo další šance. Ottmar se musel postupně vyznamenat proti gólovým střelám Javorka a Helešice. Zneškodnit dokázal i bombu z bezprostřední blízkosti Iva Táborského. Nadvládu v nedělním duelu dokumentoval průnik Wermkeho, který se sice k zakončení nakonec nedostal, ale jeho průnik přes Shejbala a Martana u brankové čáry Votroků zvedl přítomné diváky ze sedaček s bouřlivým potleskem.
I přes nepříznivý vývoj si gólovou radost prožili také Votroci. Stalo se tak v 71. minutě, z malého vápna se trefil kanonýr Honza Pázler, 4:1. Gólové radosti ještě předcházela trefená tyč právě od dnešního jediného hradeckého střelce, který napřáhl zpoza vápna a tvrdou ranou rozezvučel brankovou konstrukci domácího týmu. O pár minut později Pázler využil trmy vrmy na soupeřově malém vápně, míč z těžké pozice vystřelil a ten skončil bohužel opět pouze na horní tyčce budějovické svatyně.
V nedělním souboji Hradec Králové na domácí tým nestačil a po zásluze si z jihu Čech odváží prohru 4:1. Je nyní na trenéru Havlíčkovi, aby dal svoje svěřence do středečního zápasu proti Žižkovu dohromady. Nyní se totiž již bude tabulka pomalu dělit na boj o postup a na zbytek týmů ve Fortuna národní lize.