Rezerva Votroků přemohla B-tým Mladé Boleslavi 2:0

21. 4. 2024   |   Melánie Moníková
B-tým královéhradeckého FC zapsal druhé vítězství v řadě. Po výhře nad rezervou Jablonce zdolal také béčko Mladé Boleslavi. Již v první půli měli Východočeši herní převahu, branky však přišly až po přestávce, kdy se prosadili Hruška a Šašinka. Votroci tak poskočili na 12. místo ČFL.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Holovatskyi, Mahr, Kejř (77. Šimon), Hypšman (89. Šípek), Vobejda, Šašinka (77. Březák), Hlaváč, Kadrmas (55. Boniš), Jurčenko (55. Hruška).

FK Mladá Boleslav B:

Kořán – Vlček, Dohalský, Rulc, Tvrdý, Kaulfus (55. Howard), Peterka (66. Novák), Vostřel, Kodad, König, Tichý (87. Fodor).

Úvodního výkopu utkání se ujali Mladoboleslavští, ale do samotného zápasu vstoupili podstatně lépe domácí. Již ve 3. minutě poslal míč z pravé strany před bránu Hypšman, nicméně zakončující Kejř trefil pouze gólmana Středočechů. Během první čtvrthodiny zahrávali Votroci i několik standardek, z žádné z nich však balón mezi tři tyče nemířil.

Ani s postupem odehraného času Východočeši nepolevovali ve snaze otevřít skóre. Po dvaceti minutách hry vyslal dalekonosnou ránu Šašinka, ale Kořán stačil míč vyrazit na roh. Čtvrthodinu před koncem půle se o další dalekonosný projektil pokusil Kejř, ani jemu se však skóre otevřít nepodařilo.

Votroci byli aktivnějším celkem i v závěrečných minutách prvního poločasu, kdy se snažili prolomit smůlu ve finální fázi hry. Ve 31. minutě měli další tutovku, když Mahr poslal balón do vápna na osamoceného Kejře, jehož střela však mířila nad břevno. Míč v síti však neskončil ani po slibně zahraném rohovém kopu o několik okamžiků později. Po prvním dějství utkání rezerv tak platil bezbrankový stav.

I do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a s velkým nasazením. Ze svého tlaku mohli těžit již pár okamžiků po začátku poločasu, když Kejř pálil z dálky jen těsně vedle. Otevření skóre se nakonec dočkali v 59. minutě, když si na Mahrův centr naběhl Lukáš Hruška, jenž uklidil míč k levé tyči.

Se vstřelenou brankou dostali Hradečtí ještě větší chuť na tříbodový zisk. Na druhou trefu tak nemuseli čekat dlouho. V 68. minutě se z rychlého protiútoku dokázal k zakončení prodrat Ondřej Šašinka. Ten poslal přesnou střelou míč za záda gólmana soupeře a navýšil vedení domácích na 2:0. Krátce poté si mohl připsat i druhou trefu v zápase, nicméně míč do sítě podruhé nenasměroval.

V samém závěru utkání se hosté přeci jen pokoušeli něco vymyslet, nicméně dohnat dvougólové manko už pro ně bylo složité. V 73. minutě se ve vápně Východočechů uvolnil Tichý, nicméně jeho střelu z levé strany gólman Čábelka s přehledem lapil. Rezerva Votroků tak porazila béčko Boleslavi 2:0 a zapsala čtvrtou jarní výhru.

Hodnocení Adriána Rolka

„Do zápasu jsme šli po výhře v Jablonci. Chtěli jsme potvrdit body, které jsme venku udělali, což se nám povedlo. Vstup do zápasu nebyl špatný, měli jsme hned dvě velké šance. Vítězství se potom nerodilo snadno, protože příležitosti, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. O poločase i před zápasem jsme mluvili o tom, že na hřišti rozhoduje tým. Ten náš za to po přestávce dokázal vzít. Střídající hráči přinesli oživení i produktivitu. Soupeře jsme zlomili dvěma góly. Jsme velice rádi, že jsme potvrdili body z venku. Teď v tom jen musíme pokračovat dál.“