Příbram byla nad síly Votroků

21. 4. 2018   |   Redakce
Trenér Karel Havlíček nemohl do utkání nasadit zraněného Urmu, tak přišel čas pro premiérový start od prvních minut pro Jirku Mikera. Do obrany se zasunul Funda a na jeho místo pak Adam Vlkanova. Příbramští šli velmi brzo do vedení, již ve třetí minutě se prosadil Matoušek. Poté domácí zahodili penaltu, když Grajciara skvěle vychytal Radim Ottmar. Druhou a vítěznou branku Příbrami přidal opět Matoušek, stalo se tak již v závěru první půle.
23. kolo, sobota 21. 4. 2018, 17:00

1.FK Příbram

2:0
2:0

Branky: 3. a 42. Matoušek. Rozhodčí: Pechanec – Pelikán, Flimmel. ŽK: 84. Průcha, 90+1. Antwi – 27. Miker, 84. Vlkanova, 86. Eliáš.

1.FK Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Grajciar, Průcha – Matoušek, Hlúpik (71. Květ), Fantiš (74. Antwi) – Ayong (79. Slepička).
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Funda – Martan, Janoušek (71. Eliáš), Schwarz (46. Zorvan), Vlkanova - Miker (65. Krátký), Pázler.

Domácím fotbalistům vyšel ideálně vstup do utkání. Již ve 3. minutě se fanoušci Příbrami mohli radovat z úvodní branky. Krásnou střelu ze středu hřiště vyslal teprve devatenáctiletý Jan Matoušek, Radim Ottmar se marně natahoval po míči, který zaplul do sítě Votroků, 1:0. Středočeši byli nadále při chuti a brzy měl brankář Ottmar plné ruce práce také se standardní situací Skácela. V 15. minutě zahrával přímý kop i Peter Grajciar, Ottmar s vypětím všech sil dokázal kulatý nesmysl nadvakrát lapit.

Hráči Hradce Králové mohli vyrovnat o deset minut později, kdy se na levé straně prosadil Honza Pázler, jenž následně naservíroval na Adama Vlkanovu, ten sám před brankou nedokázal zamířit mezi tři tyče. Ve 37. minutě pronikl do pokutového území skvěle hrající Matoušek, jehož zastavil až Honza Kvída. Při tomto zákroku však došlo ke kontaktu jeho ruky a míče. Sudí Pechanec nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil domácí kapitán Peter Grajciar a jeho střelu i následnou dorážku bravurně zneškodnil Radim Ottmar.

Vyrovnat mohl poté Adam Vlkanova, ale jeho hlavičce doprostřed branky chyběl potřebný důraz. Příbram se do konce prvního poločasu ještě jedné gólové radosti přeci jen dočkala. Grajciar našel na pravé straně Matouška, ten nejprve naznačil a poté z úhlu přesně zakončil. Pro příbramského mladíka již druhá branka v utkání, 2:0.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky byli domácí blízko již tříbrankového vedení. Ale přesný centr Skácela nedokázal zpracovat sám před Ottmarem Ayong. Svěřenci kouče Josefa Csaplára mohli definitivně rozhodnout po samostatném úniku Hlúpika, ale opět čaroval Radim Ottmar a poněkolikáté Votroky podržel. V 67. minutě si vypracoval stoprocentní možnost agilní Vlkanova, který se probojoval do dvou možností, brankář Boháč vyrazil na rohový kop.

O pár chvil později byly k vidění rovnou tři šance hostů. Nejprve pálil Zorvan, brankář Boháč vyrazil, následnou dorážku Krátkého vykopl z brankové čáry Kodr. A k poslednímu zakončení se dostal opět Krátký, bohužel gólový efekt se ani tentokrát nekonal. I proto se fotbalisté Hradce Králové vrací z Příbramí s prázdnou a po čtyřech výhrách si tentokrát do tabulky Fortuna národní ligy žádný bod nepřipisují.

Karel Havlíček (FC Hradec Králové): "Zápas byl hodně podobný tomu podzimnímu, v obou poločasech jsme si vypracovali několik šancí, ale byli jsme jaloví v koncovce. V druhé půli jsme toho měli víc, dvakrát nám to vykopli z brankové čáry. Co se týče kvality, tak ta byla o pár procent na straně Příbrami. Měli dva nadstandardní hráče, Grajciara a Matouška, kteří dnes rozhodli utkání."