Pázlerova střelecká show přinesla přesvědčivé vítězství nad Žižkovem

5. kolo, středa 23. 8. 2017, 18:00

FK Viktoria Žižkov

4:1
1:0

Branky: 40., 48., 68. a 90. Pázler – 78. Podrazký, Rozhodčí: Klíma – Flimmel, Pečenka, ŽK: 7. Schwarz, 82. Šípek – 37. Švejdík, Počet diváků: 1121.

FC Hradec Králové: Ottmar – Mudra, Čech, Nosek, Plašil (75. Pajer) – Schwarz – Krátký (87. Martan), Zorvan, Súkenník – Šípek (84. Vlkanova), Pázler.
FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Engelmann, Čermák, Pavlata (13.Kodeš), Volek (57. Podrazký) – Musa, Jelínek (70.Galuška).

Jediné utkání tzv. „anglického týdne“, které Votrokům přisoudilo úlohu domácího celku, byl středeční souboj s žižkovskou Viktorkou. Po herně i výsledkově nepodařeném vystoupení Hradce v Českých Budějovicích nezůstal v základní sestavě kámen na kameni. Hned šestice! hráčů v černobílých dresech nastoupila v aktuální sezóně premiérově v základu. Největších změn doznala obrana, kde zůstal pouze Mára Plašil, posunul se však z pozice stopera na levou stranu obrany.

Hradec vstoupil do zápasu aktivně a po krásné kombinační akci se již v 5´ objevil sám před brankářem hostí Marek Krátký. Svou „tutovku“ však v gól nepřetavil a z minisouboje vyšel vítězně Hrubeš. Votroci i nadále tvořili hru a dařilo se jim připravovat si dobré pozice k zakončení, vždy však chyběl pověstný „poslední kousíček“, jako například Šípkovi, který nedoskočil na malém vápně centr z levé strany. Proti Hrubešovi neuspěl ani ve 23´ Pázler, a hned z protiútoku hosté poprvé notně zatopili naší obraně, když rychlý průnik Jelínka uhasil Nosek za cenu rohového kopu.

Obrovskou šanci, poslat Votroky do vedení, měl ve 26´ Igor Súkenník, kterého nádhernou přihrávkou vyzval ke skórování Pázler. Igor však z několika metrů přestřelil branku Viktorky. A tak málem z ničeho nic uhodilo na druhé straně, naštěstí se centrovaný míč z trmy-vrmy před Radimem Ottmarem odrazil těsně vedle pravé tyče jeho branky. Pak se opět připomněl aktivně hrající kanonýr Votroků Pázler, který z hranice velkého vápna bombou vyprášil rukavice Hrubeše, ten navíc míč vyrazil přímo na Krátkého, ale Marek mířil hodně nad horní břevno. Vzápětí si Hrubeš poradil i s jedovkou Schwarze.

Šťastnou minutou pro černobílý balet byla 41´, kdy po ose Zorvan-Krátký-Pázler se tentokrát střelec Votroků prosadil tvrdou, umístěnou střelou k pravé tyčce hostujícího týmu. Votroci tak šli do vedení chvíli před poločasovou přestávkou, 1:0.

A jak dobře Votroci zakončili poločas první, stejně tak začali poločas druhý. Již ve 48´ se po příhře Zorvana dostal k míči na velkém vápně opět Jan Pázler a krásným lobem překonal vyběhnuvšího Hrubeše, 2:0. Napodobit svého kolegu mohl Šípek, ten však z dobré pozice na Hrubeše v 60´ nevyzrál. A tak musel zaúřadovat opět nejlepší střelec FORTUNA národní ligy Honza Pázler. V 68´ se na pravé straně uvolnil Marek Krátký, poslal přesný centr před Hrubeše a pro „Pázlíka“ nebylo problém trknout míč do sítě, 3:0 a hattrick tohoto skvělého Votroka byl na světě!!!

Hosté se osmělili v 74´, když vybojovali rohový kop a z něj měl na noze snížení Švejdík. Z dobré pozice však mířil vysoko nad Ottmarovu branku. Úpravy skóre se ale nakonec hosté přeci jen dočkali, a to v 78´, když se nádherně trefil z asi 20 metrů Podrazký, 3:1.

Když v předposlední minutě neproměnil svou druhou „loženku“ Igor Súkenník, zdálo se, že utkání již skončí 3:1.Ovšem v 90´ Zorvan poslal do sóla, koho jiného než Honzu Pázlera a ten počtvrté v zápase rozvlnil síť za Hrubešovými zády. O galapředstavení našeho ostrostřelce se bude příznivcům týmu pánů Habásků asi pár dní zdát.

Votroci tak doma dokázali v pozměněné sestavě napravit pošramocenou pověst z porážky v Budějovicích a k nedělnímu utkání na horkou půdu Třince pojedou v dobré pohodě.